1 Eylül 2003 11:01

% 100 Barış Günü

% 100 Barış Filmi, bugün izleyicilerle buluşuyor!

Barış İçin Sinema Girişimi tarafından organize edilen % 100 Barış Filmi, Barış Günü'nde izleyicilerle buluşuyor. Proje, tüm dünyadan amatör ve profesyonel sinemacıların 1'er dakikalık kısa filmlerle katkıda bulunduğu 100 dakikalık bir film. Deneysel, animasyon, dramatik, belgesel gibi farklı türde kısa filmlerden oluşan projede yer alan her film, ilk defa izleyicilerin karşısına çıkacak. Hatta pek çoğu tamamen projeye dönük olarak oluşturuldu. Ve projenin katılımcıları, organize ettikleri bir kamp ile de film üretim sürecini birbirlerine destek olarak hızlandırdılar.Ülkemizde internet üzerinde organize olan ve çalışmalarını sürdüren Barış İçin Sinema Girişimi, yurt dışında da sinemacıların ilgisini çekti ve projeye başka ülkelerden de 1'er dakikalık film göndererek destek olanlar oldu. Ortaya çıkan 100 filmlik sinema/video çalışmasının ilk bölümü bugün izleyicilerle buluşuyor. Bugünkü gösterimlerin ardından projenin büyümeye devam etmesi hedefleniyor. Yurt içinde İzmir, İstanbul, Ankara, Bursa ve İzmit gibi şehirlerde izlenebilecek olan proje; Norveç, Hindistan, Avustralya gibi ülkelerde de izleyicilerin karşısına çıkacak. İstanbul programını aşağıda bulabilirsiniz. İzmir, Ankara, Bursa ve İzmit programları için tıklayın...% 100 Barış Filmi İstanbul Programı:Kadıköy BelediyesiBarış Manço Kültür MerkeziCaferağa - Kadıköy saat: 20.00 Nazım Kültür Eviİstiklal CaddesiBeyoğlu saat: 17.00 BEKSAVAltıyol - Kadıköysaat: 15.00 - 17.00 - 19.00 Karakedi Kültür MerkeziBüyükparmakkapı SokakHayat ApartımanıBeyoğlu saat: 19.30 Kartal Sanat TiyatrosuKartal Haluk Levent konseri öncesinde Başka Kültür Eviİstiklal CaddesiOlivio Han en üst kat saat: 20.30 GKMTaksim Meşrutiyet sokak Ankara apt kat 2saat 17.00
Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  • Bird Box’tan ikinci fragman geldi Bird Box’tan ikinci fragman geldi

   Oscar ödüllü Sandra Bullock’un başrolünü üstlendiği, Netflix yapımı Bird Box’tan ikinci fragman geldi.

  • Rocky Balboa’yla efsane yükseliyor Rocky Balboa’yla efsane yükseliyor

   Michael B. Jordan, üç kez Oscar adayı Sylvester Stallone ve Tessa Thompson’ın ilk filmdeki rollerine geri döndüğü, Adonis Creed’in hikayesinin bu yeni bölümünde, genç boksörün yeni kavuştuğu şöhret, aile, babasının mirası ve şampiyon olmak için sürekli mücadelesi söz konusuyken, ringde ve ring dışındaki hayatı anlatılıyor.

  • ‘Araf 2’ için geri sayım başladı ‘Araf 2’ için geri sayım başladı

   2006 yılında vizyona giren Biray Dalkıran’ın yazıp yönettiği korku gerilim filmi “Araf”; 12 yıl aradan sonra geri dönüyor.

  • Filmlerdeki çekim hataları Filmlerdeki çekim hataları

   Milyonlarca dolar harcanan Hollywood yapımlarındaki hatalı sahneler, dikkali izleyicilerin gözünden kaçmadı!

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir