1 Kasım 2011 01:00

1 dakikalık film çek, New York Film Akademisi'ne git!

Edufairs, düzenlediği kısa film yarışması ile Üniversite öğrencilerine, New York Film Akademisi’nde 4 haftalık film çekim bursu hediye ederek, yönetmen olma kapısını aralıyor.

Yurtdışı eğitim organizasyonlarına yeni bir soluk getiren Edufairs Yurtdışı Danışmanlık, içeriğinde “yurtdışı eğitim”, “üniversite” ve “gelecek” kelimelerini barındıran kısa film yarışması başlattı. Yarışmanın birincisine Edufairs tarafından dünyanın en ünlü film akademisi olarak bilinen New York Film Akademisi’nde 4 haftalık çekim bursu hediye edilecek.

18-30 yaş arasında olan bütün üniversite öğrencileri ve üniversiteden yeni mezun olan tüm adaylarının katılabildiği yarışmaya en fazla 1 dakika uzunluğundaki videolarla başvuru alınıyor. Yarışma için son başvuru süresi ise 3 Kasım 2011 olarak belirlendi.

Adaylar kısa film yarışmasıyla ilgili tüm ayrıntıya www.edufairs.com.tr adresinden ulaşabilecekler.

YARIŞMA İLE İLGİLİ DETAYLAR:
Kimler Katılabilir;
Yaş aralığı 18-30 arasında olan bütün üniversite öğrencileri ve üniversiteden yeni mezun olan tüm adaylar katılabilir.

Hangi tarihler arasında çektiğim videoyu göndermem gerekir ?
Adaylar 3 Ekim 2011- 3 Kasım 2011 tarihleri arasında çektikleri videoyu yükledikleri link aracılığıyla ilgili adrese göndermelidirler.

Ne şekilde başvurabilirim?
Adaylar çektikleti videoyu belirtilen tarihler arasında’a Edufairs/KısaFilmim/(filmadı) şeklinde kaydetmeli ve linki ali@edufairs.net adresine göndermelidirler.

Filmi çekerken nelere dikkat etmeliyim?
Film herhangi bir video kayıt cihazıyla çekilebilir. Film süresi için limit sadece 1 dakikadır. 1 dakika’yı geçen filmler otomatik olarak elenecektir. Jenerik ve Krediler söz konusu olursa “+15 saniye” tolere edilecektir.

Filmim ne şekilde değerlendirilecektir?
4 Kasım -9 Kasım 2011 tarihleri arasında belirtilen niteliklerde çekilmiş olan tüm filmler Edufairs Ekibi tarafından bir ön elemeden geçirilecektir. Ön elemeyi geçen filmler Facebook‘ta ve edufairs.com.tr’de oylamaya sunulacaktır. Kazanan film ve sahibi 27 Kasım 2011 ‘de Edufairs Yurtdışı Eğitim Fuarları’nın son gününde İstanbul Hilton’da açıklanacaktır. Kazanana ödülü burada takdim edilecektir.

Edufairs hakkında…
Yurtdışı Eğitim sektörünün önde gelen isimleri, bilgi ve deneyimlerini Edufairs için birleştirdi. Edufairs, hem okullar hem de öğrenciler için fuar deneyimini ileri bir seviyeye taşıma arzusuyla kurulmuş, fuarcılığa inovatif bir bakış açısı getirmeyi hedefleyen yeni fakat deneyimli bir oluşumdur.

Edufairs Yurtdışı Eğitim Fuarları her yıl Mayıs ve Kasım aylarında düzenleyeceği fuarlarla dünyanın saygın okullarıyla yurt dışında öğrenim görmek isteyen öğrencileri ve velilerini bir araya getirmeyi hedefliyor. Edufairs dünyanın her yerinden okulları ağırlayarak öğrencilere gerçek anlamda uluslararası bir organizasyon ortamı sunmayı vaat ediyor.

Öğrenciler ve veliler fuar sürecince vize başvurusundan okul ücretlerine, sunulan öğrenim programlarından konaklamaya kadar yurtdışı eğitimin her aşamasıyla ilgili bilgi sahibi olabilecekler. Fuar aynı zamanda okulların temsilcileriyle yüz yüze görüşmek için eşsiz bir fırsat sağlayacak. Öğrenciler ve veliler fuar stantlarını ziyaret edebilecekleri gibi seminerlere katılıp ülkeler ve okullar hakkında detaylı bilgi de edinebilecekler.

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  • Yaşar Kemal filmleri Yapı Kredi Kültür Sanat'ta gösterilecek Yaşar Kemal filmleri Yapı Kredi Kültür Sanat'ta gösterilecek

   Türk edebiyatının kilometre taşı olarak gösterilen yazar Yaşar Kemal, vefatının 4. yılında çeşitli etkinliklerle anılıyor.

  • Sinema tarihinin en seksi karakterleri Sinema tarihinin en seksi karakterleri

   İngiliz sinema portalı Chili’nin katılımcılarına sorarak hazırladığı ve binlerce sinemaseverin tercihlerine dayanılarak oluşturulan “Sinema tarihinin en seksi kadın ve erkek karakterleri” sıralaması yayımlandı.

  • Erkan Petekkaya’lı Kapan’dan ilk teaser Erkan Petekkaya’lı Kapan’dan ilk teaser

   Ünlü oyuncu Erkan Petekkaya’nın başrolünü Öykü Çelik, Kemal Uçar ve Ali Gürer ile paylaştığı Kapan filminin ilk teaserı yayınlandı. Filmin sosyal medya hesaplarından yayınlanan teaser merak uyandırdı.

  • Aquaman 'milyar dolar' kulübünde Aquaman 'milyar dolar' kulübünde

   DC Comics'in son süper kahraman filmi Aquaman, Aralık ayında gösterime girdikten sonra geçtiğimiz hafta dünya genelinde 1 milyar dolar gişe hasılatı yaptı.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir