15 Temmuz 2005 15:50

1 Milyar Dolar!

Sith'in İntikamı doyurucu oldu

George Lucas beklenen kapanışı yapmıştı… Yıldız Savaşları mitolojisi Bölüm III-Sith'in İntikamı ile beyazperdeye veda ederken serinin son halkası fanları memnun etmişti. Şimdi memnun olma sırası 20th Century Fox'un çünkü Sith onları 1 milyar dolar sınırının üstüne taşıyor.The Hollywood Reporter'ın bildirdiğine göre Fox adına açıklama yapan Bruce Snyder, Sith'in İntikamı'nın, yapımcı firmanın sadece Amerika'da, yılbaşından beri 971 milyon dolar gişe hasılatına ulaşmasını sağladığını açıkladı.Bu haftasonu 1 milyar dolara ulaşmayı ümit ettiklerini belirten Snyder, bunun Fox tarihinde bir rekor olduğunu da belirtti. Sinema tarihindeyse, Yıldız Savaşları'nın son halkası sayesinde 1 milyar dolar hasılatı en hızlı yakalayan ikinci firma olmayı başardılar. Rekor ise 2002'de 1 milyar dolara 11 Temmuz'da ulaşan Sony'e ait. Sith'in İntikamı acı olduğu gibi yaratıcıları için de oldukça doyurucu olmayı başardı.
Yorumlar
  • titaniciği geçemez

  • genel bir yanlış anlamaya dair bir not yazayım ben en iyisi.1 milyar dolar gelire ulaşan "Sith'in İntikamı" değil; 20th Century Fox'un 2005 yılında vizyona soktuğu tüm filmlerin toplam hasılatı bu. (Haberi daha dikkatlice, tekrar okuyun.) Sith, bu rakamın üçte birini sağladığı için haber onun üzerinden yapılıyor sadece. Aslında bu Sith'e değil, Fox'a dair bir haber...Yoksa Sith şu ana kadar ABD sinemalarında 371, tüm dünyada ise 767 milyon dolar hasılat yaptı. Bu çok iyi bir rakam olmakla birlikte, hem beklentilerin biraz altında hem de Titanic'in rekoruna yaklaşamıyor bile.

  • Titanic'i geçmesi bi kez olanak dışı.İşin ilginci imdb.com'a baktığımızda hasılatta Matrix Reloaded ve Forrest Gump arasında 19. sırada ve 1 milyar dolarla alakası yok.Film mükemmele yakın ama nedense beklediğimin altında hasılat yaptı,üzüldüm.

  • Ben bu habere sadece Darth Vader den bir alıntıyla cevap veriyorum: "Noooooooooo!" :) Lucas reklam yapmayı biliyor hakkaten

  • inşallah geçer titaniciği. valla gerek starwars gerek yuzuklerin efendisi gibi filmleri o filmin altında gordukce yazık diyorum yani.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Vizyondaki Filmler

Vizyondaki yeni filmler
Vizyondaki eski filmler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir