6 Şubat 2006 13:09

10'da 10

Wallace ve Gromit'in muhteşem gecesi

Uluslararası Animasyon Film Birliği tarafından geleneksel olarak her yıl verilen Annie ödülleri dün gece sahiplerini buldu. Stop-motion dostlarımız Wallace ve Gromit ikilisi, yaratıcıları Nick Park ve Steve Box'a, aday oldukları on dalda rakip tanımayarak olağanüstü bir gece yaşattılar.Annie adayları açıklandığında Wallace ve Gromit Yaramaz Tavşana Karşı'nın 10 adaylıkla yarışa önde başladığını duyurmuştuk. Ve çizgi film En İyi Animasyon Film de dahil on büyük ödülü de kazandı.Filmin DVD promosyonlarına katılmak üzere Amerika'da bulunan Park-Box ikilisi gecenin heyecanına da dahil olmuş oldular.Stop-motion ekibin rakip tanımadığı gecede; Tim Burton'dan Ölü Gelin de teknik başarısından ötürü Ub Iwerks adıyla anılan jüri ödülüne layık görüldü. Ölü Gelin'in karakter modellerini yaratan Ian Mackinnon ve Pete Saunders'in de İngiliz olması, animasyon konusunda artık İngilizlerin de ciddi bir rakip olduğunu gösteriyor.Oscar yarışına sayılı günler kala Wallace ve Gromit'in imza attığı başarı ekibin heyecanını daha da arttırmış olmalı.
Yorumlar
  • hıhı wallace ve gromit çok zekiceydi

  • Malesef bu yıl iyi sayılabilecek çok az animasyon vardı, wallaca ve gromitte buna dahil. Zaten film oscardada en büyük favori.

  • Fazlasıyla hak ediyor bu film..

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir