13 Mayıs 2003 23:41

11 Eylül ve Ruhların Kaçışı... Pek Yakında!

Yeni Başlayanlar İçin İtalyanca, Tez ve Kaset gibi filmleri izleyicilerle buluşturan 1Film, programına aldığı ve yakın zamanda gösterime sokmayı düşündüğü filmlerle bir kez daha takdirimizi kazandı. Şirketin önümüzdeki dönemde ayağımıza getireceği filmler arasında, 11 Eylül isimli yapım, Ruhların Kaçışı ve Takeshi Kitano imzalı Dolls bulunuyor.Ruhların Kaçışı ve 11 Eylül daha önce festivallerde kısıtlı bir izleyiciye ulaşabilmiş son derece önemli yapımlar. 11 Eylül, tarihi olaya dair çekilmiş 9'ar dakikalık 11 kısa filmden oluşuyor. Farklı coğrafyalardan, çoğu kendisinin ispatlamış yönetmenlerin elinden çıkan kısa filmler, olayın geçmişe ve geleceğe dair uzantılarını ortaya koyarak, farklı bakış açıları sunuyor...Ruhların Kaçısı ise son dönemin değil, belki de sinema tarihinin en başarılı animasyonlarından biri. 200 milyon doları aşan devasa hasılatının yanı sıra, gösterildiği festivallerde olağanüstü bir ilgiyle karşılaşmış Altın Ayı ödüllü bir animasyon. Filmin En İyi Animasyon Filmi dalında Oscar'a aday olduğunu da hatırlatalım.Gelecek Program'da görülen diğer film ise beat Takeshi Kitano ustanın 2002 tarihli Dolls'u.1Film'in yeni filmi Banka: Kelebek Etkisi ise 28 Mart'ta vizyona giriyor.
Yorumlar
  • En Sonunda Bir Anime ( Hemde bir klasik) gösterime giriyor. Bu çok önemli bir gelişme. Umarım yurt çapında dağıtımı yapılır. 1Film'e şimdiden sonsuz Teşekkürler !

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir