25 Eylül 2009 10:12

120 Vanlı!

Murat Saraçoğlu ile Özhan Eren'in yönettiği epik 120, Şubat 2008'de vizyonda...

Murat Saraçoğlu ile Özhan Eren'in yönettiği ve Özge Özberk, Cansel Elçin, Burak Sergen ile Emin Olcay'ın oynadığı 120, Şubat 2008'de Özen Film dağıtımıyla vizyona çıkarılıyor.120, karlara yazılmış gerçek bir destan olarak tanımlanıyor. Van'da 1915'in Ocak ayında, kışın ortasında, 1'nci Dünya Harbi'nin ilk ayları yaşanırken eli tüfek tutan herkes Ruslarla ölüm-kalım harbindeyken sınır birliklerinde cephane tükenir.Vanlı çocuklar gönüllü olurlar; yaşları 12-17 arasında değişen 120 isimsiz kahraman çocuk cephaneyi sırtlanırlar, karlı dağlarda günlerce-gecelerce yürürler...120, bizim tarihimizden bir kahramanlık öyküsü anlatmayı hedefliyor; küresel ısınma sonucu mevsimlerin zamanında yaşanamaması sinemacıları olumsuz etkiliyor.
Yorumlar
  • izledim ve süper bi film hayran kaldım ayrıca çok hüzünlü

  • Çok başarılı bir film olacağını tahmin ediyorum.Merakla bekliyorum...

  • 1. dünya savaşını belgesel gibi anlatan filmlerden sıkılmıştık. inşaallah bu film onlara bir son verecektir. konu güzel. filmde güzel olacağa benziyor. tarihimizde böyle binlerce film olacak olay var. zamanla onlarda yapılmaya başlanacaktır. bunlar sinema kalitesini arttıracaktır. kaliteye ihtiyacımız var...

  • böyle tarihi filmlerin yapılması sinemamız açısından çok iyi...merakla bekliyorum inşallah güzel olur.

  • 1. dünya savaşının bilinmeyen kareleri sinemada,heyecan verici bir film olucak.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir