27 Ekim 2010 00:00

18 Milyon Dolarlık dizi

Oscar ödüllü Martin Scorsese'nin yönetmen koltuğunda oturduğu ilk televizyon dizisi Boardwalk Empire yarın başlıyor. Dizinin sadece ilk bölümü 18 milyon dolara mal oldu

Oscar ödüllü yönetmen Martin Scorsese'nin yürütücü yapımcı olduğu ve ilk bölümünü çektiği Boardwalk Empire dizisi yarın akşam bizde de yayınlanmaya başlıyor. Dizi, 1920-1933 yılları arasında ABD'de süren içki yasağı meselesine ve dönemin mafyasına odaklanıyor.

Taksi Şoförü, New York Çeteleri, Sıkı Dostlar, Kızgın Boğa gibi unutulmaz filmlerin yönetmeni, Oscar, BAFTA ve Altın Küre ödüllü Martin Scorsese'nin yönetmen koltuğunda oturduğu ilk TV dizisi. Boardwalk Empire'ın fikir babası ve senaristi ise, mafya dizisi Sopranos'tan tandığımız Terence Winter. DiziMax'te yayınlanacak dizinin oyuncu kadrosu ise Steve Buscemi, Michael Pitt, Kelly Macdonald ve Michael Shannon'dan oluşuyor. Üçü Emmy olmak üzere, pek çok ödülün sahbi olan Steve Buscemi, Atlantic City'nin eski yöneticilerinden Enoch 'Nucky' Thompson'ı canlandırıyor. Nucky, alkol yasağı yasasını önce şehrin ileri gelenlerine kabul ettirip sonra tüm gizli alkol satışını eline geçirerek yeraltı içki imparatorluğunun başına geçiyor.

Michael Pitt'in canlandırdığı Jimmy Darmody karakteriyse Thompson'ın sağ kolu ve kendi küçük çetesini yönetmek isteyen genç bir baba olarak karşımıza çıkıyor. Kelly Macdonald'ın hayat verdiği Margaret Schroeder ise Nucky'den yardım isteyen fakir bir anne. Dizide, birbirine 'suçla' bağlanan bu üç karakteri kovalayan bir de FBI ajanı var: Michael Shannon'ın canlandırdığı Nelson Van Alden.

12 bölümlük dizinin sadece ilk bölümü 18 milyon dolara mal oldu. Diğer bölümlerin ortalama maliyeti ise 5 milyor dolar civarında. İlk bölüm yayınlandıktan hemen sonra, ikinci sezon için anlaşmaya varıldı. Nelson Johnson'ın Boardwalk Empire: The Birth, High Times, and Corruption of Atlantic City'den uyarlanan dizi, perşembe akşamları saat 22.00'de ekranda olacak.

'Gangster mitine sanatsal bakış'
19 Eylül'den bu yana ABD'deki HBO kanalında yayınlanan dizi çok konuşuluyor. Dizi hakkında, büyük gazetelerden dizi ve sinema bloglarına hemen herkesin olumlu ya da olumsuz bir yorumu var. Guardian gazetesinden Sarah Hughes yazısında Boardwalk Empire'ın, televizyondan hoşlanmayan sinema bağımlılarını bile ekrana kilitleyecek bir yapım olduğunu söylüyor. New York Times'ta ise diziden "Gangster mitine sanatsal bir bakış getirdi" diye bahsediliyor. Telegraph gazetesinde Benji Wilson'a göre ise Scorsese ve Winter birlikteliğinden beklenen umutlar o kadar büyükmüş ki, dizi küçü de olsa hayalkırıklığı yaratmış.

Yorumlar
  • Waooowwwww harika kesin izlerim.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir