30 Ağustos 2006 12:28

1911 - 2006

Nobel ödüllü yazar Necip Mahfuz öldü.

Nobel Edebiyat Ödülü kazanan ilk Arap yazar olan Mısırlı Necip Mahfuz, 94 yaşında hayata veda etti. 1994 yılında radikal bir İslamcı tarafından saldırıya uğradığından beri rahatsızlıkları dinmeyen Mahfuz, düşerek başını çarptığı için kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi.Sinema sanatına çok düşkün olan ve bir röportajında Hitchcock'u çok sevdiğini belirten Mahfuz'un pek çok eseri beyazperdeye uyarlandı. Yazarın eserlerinden uyarlanan son film, Salma Hayek'li Callejón de los milagros (Midaq Alley) isimli 94 tarihli yapımdı. Filmde kitabın öyküsü Kahire'den günümüz Meksika'sına taşınmıştı.
Yorumlar
  • büyük bir kayıp Allah rahmet eylesin..

  • çok büyük bir kayıp.

  • ooofff..

  • Ödüllü yazara Allah'tan rahmet diliyorum.

  • Az önce duydum ve çok üzüldüm,nur içinde yatsın...midak sokağını birkaç sene önce okumuş ve hayran kalmıştım...büyük bir kayıp...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir