25 Eylül 2009 10:12

1921-2007

Kral ve Ben filminin unutulmaz yıldızı Deborah Kerr 86 yaşında öldü...

Pek çok kez Oscar'a aday olan, Altın Küre ödüllü aktris Deborah Kerr, Parkinson hastalığı nedeniyle İngiltere'de yaşamını yitirdi.İskoçya doğumlu oyuncu İnsanlar Yaşadıkça ve Kral ve Ben gibi ölümsüz klasiklerde rol almıştı.Beyazperdede göründüğü 50 yıllık süreçte 40'ın üzerinde filmde rol alan oyuncu, bale eğitimi almış ve sinemadan önce tiyatroya adım atmıştı.1993 yılında Akademi, Deborah Kerr'e bir Onur Oscar'ı verdi. İnsanlar Yaşadıkça, Kral ve Ben, Edward, My Son, Heaven Knows Mr. Allison, Separate Tables ve The Sundowners ile aday olduğu "En İyi Kadın Oyuncu" Oscar ödülüne ise sahip olamadı.
Yorumlar
  • Güçlü ve seksi kadın modern portresinin Hollywood'da ilk örneklerindendi.

  • çok üzüldüm,odamda dev bir posteri var .O derece seviyodum.

  • hollywod'un eski bir yıldızı daha aramızdan ayrıldı.kerr ününün zirvesinde iken evet büyük bir yıldızdı ama bir mit olamadı ne yazıkki.çoktantır köşesinde unutulmuş bir yıldız olarak yaşıyordu.topragı bol olsun.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir