4 Ekim 2006 11:26

1932-2006

Oscar adayı Alman yönetmen öldü...

Zamanında Doğu Almanya'da çalışan yönetmen Frank Beyer, 74 yaşında yaşamını yitirdi.FAMU mezunu olan sinemacı yıllarca Doğu Almanya'nın önemli film stüdyolarından olan DEFA'da çalışmıştı.En önemli filmi kabul edilen Jakob, der Lügner (Yalancı Jakob) ile Oscar ödüllerine aday oldu. Yapım zamanında DEFA stüdyoları tarafından geri çevrilmiş, iptal üzerine yazılan romanın bestseller olmasıyla da proje hayata geçmişti. Daha sonra ise Jakob the Liar adıyla bir Amerikan versiyonu çekildi.Spur der Steine ve Abgehauen filmleriyle de bilinen Beyer, 93'te Berlin Film Festivali jüri başkanlığı yaptı. 1991 yılında ise Alman Film Ödülleri'nden yaşamboyu başarı ödülü aldı.
Yorumlar
  • üzücü bir haber.bir şekilde herkes ölecek ama böylesine üretken insanları kaybetmek sadece hayatta olsalar daha neler yaparlardı acaba? sorusunun kaygısını veriyor.neler kaybettik onla beraber acaba?

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir