22 Temmuz 2008 11:57

1933-2008

Sevilen tiyatro ve sinema oyuncusu Suna Pekuysal'ı kaybettik...

Geçtiğimiz perşembe akşamı evinde düşme sonucu kalça kemiğini kıran 75 yaşındaki ünlü tiyatro ve sinema sanatçısı Suna Pekuysal bu sabah hayatını kaybetti. İstanbul Üniversitesi (İÜ) İstanbul Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırılan Pekuysal, Ortopedi Kliniği'nde tedavi altına alınmıştı.Sinema, tiyatro ve TV oyuncusu, seslendirme sanatçısı olan Pekuysal 24 Ekim 1933'de doğdu. Sanat yaşamı boyunca 250'den fazla oyunda rol alan Suna Pekuysal, 100'e yakın sinema filminde de rol aldı. 38. Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde Yaşam Boyu Onur Ödülü aldı...
Yorumlar
  • Haberi görünce çok üzüldüm,değerli bir oyuncuydu.Başımız sağolsun.

  • duyunca çok üzüldüm özel bir insandı:(

  • Yeri doldurulamayacak kişilerden biriydi suna pekuysal maalesef aramızdan ayrıldı mekanı cennet olsun.

  • Türkiye çok değerli bir sanatçısını kaybetti. Onun gibi biri bir daha dünyaya gelmez.Hepimizin başı sağolsun. Mekânı Cennet Olsun.

  • "Sanatçının emeklisi olmaz". O, ölene kadar tiyatro yapmak istiyordu ve ısrarla vurgulamıştı "sahnede ölmek istiyorum!"

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir