25 Eylül 2009 10:12

1942-2008

Jurassic Park'ın dünyaca ünlü yazarı Michael Crichton 66 yaşında öldü...

John Michael Crichton, yazdığı romanlarla beyazperdeye daima ilham vermiş, hatta Jurassic Park gibi uyarlamalarının yanı sıra, bizzat senaristlik ve yönetmenlik de yapmıştı. 66 yaşındaki yazar Los Angeles'da kanser hastalığına yenildi. Onun romanları Hollywood tarzı bilim kurgu sinemasının oluşmasında pay sahibiydi. O nedenle kitaplarından uyarlanan Westworld gibi kült yapımlar daima büyük bütçeli olmuş ve gişede iyi iş yapmıştı. Hayal gücünü daima bilimsel donanımıyla birleştiren yazar, televizyon dizisi ER ile büyük bir başarıya imza attı.
Yorumlar
  • 70 li yılların başından Andromeda Strain uyarlaması,Büyük Tren Soygunu adlı filmin yönetmenliği ,90 lı yıllarda başta Jurassic Park olmak üzere Taciz,Kongo ,13.Savaşçı Timeline uyarlamalarıyla Hoolywoodu besleyen yazar,yönetmen ve yapımcı kimliğiyle çok önemli bir simaydı.Huzur içinde yatsın.

  • Çok üzüldüm ,önemli bir kişilikti.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir