21 Mart 2012 01:00

2 milyon 600 bin dolar çöpe gitti

Başrollerini Cemal Hünal, Çiğdem Aysu, Arda Kural ve Gökhan Tepe'nin paylaştığı ‘Ayaz’ filminin galası önceki akşam Citys Citylife sinemalarında yapıldı.

Galaya gelenler heyecanlı bir bekleyiş içindeyken, filmin yapımcısı Lütfi Kara şok bir açıklama ile filmlerini sadece galada göstereceklerini ve süresiz bir zaman diliminde sinema salonlarında gösterime girmeyeceğini açıkladı.FİLMDEN FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ..Basın mensuplarının karşısına yazılı bir metine çıkan Lütfi Kara " Son yıllarda sinema sektörünün yaşadığı en büyük sıkıntılardan biri salon yetersizliği oluyor. Biz filmimizi 2 milyon dolar film bütçesi ve 720 bin dolarda reklam bütçesi olarak çektik ve ayarladık. Filmin çekimlerini tamamladıktan sonra 23 Mart günü vizyona girmesi için yetkililerle konuştuk. Fakat bize toplam 50 salon vererek emeğimize yazık etmeye çalıştılar. Diğer büyük yapımlara sınırsız salonlar tanınırken bağımız filmlere bu kadar az yer verilmesi bizi çok üzdü. Sinemaya oldukça destek veren Kültür Bakanlığımıza bir çok sinema salonunun işletmesini alan büyük firmaların tekelleşmemeleri için dikkatlerini çekmek istiyoruz. Biz resmen 2 milyon 600 bin doları çöpe dökmüş olduk. Biz Mass medya olarak hiçbir zaman maddiyatın peşinde olmadık. Biz Ayaz filminin yaz aylarında Anadolu'daki festivallere bedava vererek sadece orada izlenmesini sağlayacağız. Bunun dışında DVD pazarında yer almayı düşünürken belki televizyon kanallarına veririz. Mass medya olarak biz hiç kimseye küs veya dargın değiliz sadece üzgünüz." dedi.Yorumlar
  • karara saygı duymak lazım

  • vah vah vah çok üzüldük

  • BAĞIMSIZ FİLM YAPIMCILARI 200MİLYON 600BİN DOLAR HARCAYIP FİLM ÇEKECEKSİNİZ SONRA HAKLI BİR SİNİRLE FİLMİ SİNEMA SALONLARINDA OYNATMIYACAKSINIZ PEKİ SEYİRCİNİN GÜNAHI NE SİZ BAĞIMSIZ SİNEMACILAR BİR ARAYA GELİP BU PARALARIN YÜZDE ONU İLE HER İLE DEĞİL HER İLÇEYE YÜZLERCE SİNEMA SALANU AÇARSINIZ BUNLARIDA İŞLETECEK BİNLERCE İNSAN VAR BÖYLELİKLE SİNEMA SEKTÖRÜNDEKİ TEKELLEŞMEYİ BİTİRİRSİNİZ.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Vizyondaki Filmler

Vizyondaki yeni filmler
Vizyondaki eski filmler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir