18 Ağustos 2004 17:09

200 Milyon Dolar

Spielberg dünyanın en pahalı filmine hazır

Kaderin cilvesi denebilecek bir durumla karşı karşıya kalan Tom Cruise ve Steven Spielberg'ün Dünyalar Savaşı'nı programlarının ilk sırasına oturtmak zorunda kaldıklarını duyurmuştuk. Yapım aşaması hızlanan filmin bütçesi de açıklandı. Dünyalar Savaşı, 200 milyon dolarlık yaklaşık 270 trilyon lira dev bütçesiyle dünya tarihinin gelmiş geçmiş en pahalı filmi olacak.Daha önce de benzer bilim kurgu filmleri yapmasına rağmen Spielberg bile bu kadar büyük bütçeyle karşılaşmamıştı. Şimdiye kadar çekilen en pahalı film Titanik'ti. Filme harcanacak paranın ya da yapımcıları cebinden çıkacak paranın sadece bu kadar olduğunu sanmayın çünkü hem Spielberg hem de Cruise'un filmden ne kadar kazanacağı belli değil. İkili bu film için kendilerine fiyat biçememiş olacak ki filmin gelirlerinin yüzde yirmisini istemişler. Hem başrol oyuncusu hem de dahi yönetmeni kendilerine bu kadar güvendikten sonra bize düşen önümüzdeki seneyi ve Dünyalar Savaşı'nı heyecanla beklemek.
Yorumlar
  • beni en çok etkileyen bir kaç teaser dan biri

  • filmin goruntulerini izledim abi bu kadarı daaha yapıldıgını sanmıyorum sabırsızlıkla beklıyorum.yuzyılın fılmı olmassa gelmeyın yanıma:)

  • Spilberg veCruise un elimden çıkacak filme kesinlikle güveniyorum.Bakınız Minority Report.....

  • spielberg'ten başkasına da bu kadar para emanet edilmez zaten...alttaki arkadaş çok iyi sölemiş.. dünyanın en pahalı filminden çok dünyanın en iyi filmi olmasını umuyoruz..

  • Dünyanın en pahalı filmi olması bir yana benim ümidim ve beklentilerim dünyanın en iyi filmi olmasından yana...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir