5 Ocak 2005 13:51

2004'ün Büyük Hataları

Hollywood'ta olmaz demeyin!

2004 yılı dev prodüksiyonları ve gişe canavarı filmlerin kazandırdığı 9.4 milyar dolarla geride kaldı. Her gün gelişen sinema teknolojinin bir yana dev prodüksiyonlardaki hatalar dudak uçuklatan cinstendi. İşte Moviemistakes'in her yıl geleneksel olarak yayınladığı listeden en çarpıcı hatalar:Truva: Aşil ve Briseis ilk romantik gecelerinin sabahında uyanırlar. Yaratılan romantizme uygun olarak güneş doğmaktadır, ama nereden? 2004'te Truva ile Ege Denizi'nde güneşin batıdan da doğabileceğini öğrendik. Bu arada, Çanakkale dolaylarında ne zaman lamalar yaşadığına dair pek fikriniz olduğunu sanmam.Yarından Sonra: Jack başkanla yaptığı görüşmede dünyanın çok büyük bir küresel tehdit altında olduğunu ve buzulların her en eriyebileceğini anlatmaktadır, insanlar güneye doğru kaçmazsa felaket kaçınılmaz olacaktır. Aktörümüz bunu yaparken bir Amerika haritası üzerinde güneye doğru bir ok çizmeyi ihmal etmez ancak kamera haritaya bir kez daha döndüğünde çizgi artık güneyi göstermemektedir.Tutku: Hz. İsa'nın Çilesi: İsa, Peter'la bahçede konuşup ona öğütler verirken arkasındaki manzarada biri büyük diğeri küçük iki ağaç vardır. Konuşma sırası Peter'a geçince kamera doğal olarak ona döner. Ancak yeniden İsa'yı gördüğümüzde arka plandaki ağaçlar yer değiştirmiştir.Harry Potter ve Azkaban Tutsağı: Harry odasında canavar kitabı açıp yere düşürdükten sonra geri gider ve yatağa kadar dayanır. Kamera bir an sonra Harry'e geri döndüğünde yatakla arasında hala boşluk vardır ve birkaç adım daha gerilemeyi başarır.Örümcek Adam 2: Tren sahnesinde Örümcek'in maskesinde düşmeden önce siyah lekeler vardır ama maske düşüp Peter yeniden taktığında başka bir maske taktığını fark etmez.Kötü Kızlar: Cadılar Bayramı partisinden sonra Cady, Damian ve Janis'in evine gider. Korkan Damian çığlık atar ve elindeki kasede bulunan mısırları etrafa saçar. Ancak yönetmen bir dakika sonra aynı kasenin yeniden mısırla dolduğunu fark etmez.
Yorumlar
 • ya burda hatayı dinleyip gidip filimde görmek bomba sarıyor ehehe varmı daha ..

 • bence hata yönetmenin değil kameraman ve ayrıntılara ve devamlılığı sağlayanların hatası en ufak ayrıntı bile gözden kaçmamalı filmi çok etkiliyor.

 • Ben filmlerde çok dikkat ederim hatalara ve bazen saçma sapan sahnelere.Ama her filmde hata olabilir çok abartmayada gerek yok

 • bi arkadaş ii sallamış film karesinde mikrofon var ise 16 9 veya 4 3 farketmez gözükür istersen evedki tv de bunu yapabilirsin köy filmini al vcd koy mikrofon görünen yerlerde formatı değiştir bakalım ne oluyor ve mikrofon gürünmesi oyuncunun ışıkçının ulaştırmadan sorumlunun izleyicinin hatası olmadığına göre yönetmenin hatısıdır :)

 • Hatasız film olmaz, elbet bir yerde bişey yanlış olmuştur. Bunu fazla abartmamak lazım.Ayrıca mikrofon görüntüsü makinist hatasıdır, ben sinemada halkayı izlerken neredeyse gözüme girecekti mikrofon bu kadar bariz görünen bir şeyi farketmeyeceklerine ihtimal vermiyorum...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

 • Bird Box’tan ikinci fragman geldi Bird Box’tan ikinci fragman geldi

  Oscar ödüllü Sandra Bullock’un başrolünü üstlendiği, Netflix yapımı Bird Box’tan ikinci fragman geldi.

 • Rocky Balboa’yla efsane yükseliyor Rocky Balboa’yla efsane yükseliyor

  Michael B. Jordan, üç kez Oscar adayı Sylvester Stallone ve Tessa Thompson’ın ilk filmdeki rollerine geri döndüğü, Adonis Creed’in hikayesinin bu yeni bölümünde, genç boksörün yeni kavuştuğu şöhret, aile, babasının mirası ve şampiyon olmak için sürekli mücadelesi söz konusuyken, ringde ve ring dışındaki hayatı anlatılıyor.

 • ‘Araf 2’ için geri sayım başladı ‘Araf 2’ için geri sayım başladı

  2006 yılında vizyona giren Biray Dalkıran’ın yazıp yönettiği korku gerilim filmi “Araf”; 12 yıl aradan sonra geri dönüyor.

 • Filmlerdeki çekim hataları Filmlerdeki çekim hataları

  Milyonlarca dolar harcanan Hollywood yapımlarındaki hatalı sahneler, dikkali izleyicilerin gözünden kaçmadı!

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir