25 Eylül 2009 10:12

2009 Yeşilçam Ödülleri

En İyi Film ödülünü Üç Maymun; Turkcell İlk Film ödülünü Sonbahar kazandı. Diğer ödüller için tıklayın!

2009 Yeşilçam Ödülleri, Harbiye Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'nda dün akşam yapılan bir törenle açıklandı. 2008 yılında gösterime giren Türk filmlerinin değerlendirilmesi sonucunda Üç Maymun 2008 yılının En İyi Filmi seçildi. Özcan Alper'in yönettiği bol ödüllü Sonbahar ise Turkcell İlk Film Ödülü'nü kazandı. Ödül Kazananları aşağıda bulabilirsiniz:En İyi Film: Üç MaymunTurkcell İlk Film: SonbaharEn İyi Yönetmen: Nuri Bilge Ceylan (Üç Maymun)En İyi Senaryo: Ebru Ceylan, Nuri Bilge Ceylan, Ercan Kesal (Üç Maymun)En İyi Müzik: Issız AdamEn İyi Görüntü Yönetmeni: Gökhan Tiryaki (Üç Maymun)En İyi Kadın Oyuncu: Hatice Aslan (Üç Maymun)En İyi Erkek Oyuncu: A. Onur Saylak (Sonbahar)En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu: Yıldız Kültür (Issız Adam)En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu: Altan Erkekli (O… Çocukları)Digitürk Genç Yetenek: Ahmet Rıfat Şungar (Üç Maymun)
Yorumlar
  • kendilerine entel sıfatı veren malum şahıslar,kendi çaplarında fantazi yapıp sinema hakkında toplum mühendisliği yapmaya kalkışıyolar..akıllarınca sinema hakkında tek otorite olarak kendilerini görüp, çıkarları neyi gerektiriyosa o şekilde hareket etmekle beraber sinemamız adına en büyük kötülüğü yapıyorlar..zaten bu şahısların da kendilerini tatmin yöntemi bu değil mi!!!

  • Yeşilçam ödül töreni geçen sene Siyad ödüllerine alternatif olarak başlatılmıştı.Yani amacı Siyad jürüsinin ödül verdiği ^entel^ filmleri değil de halkın da eleştirmenlerin de ortak bir noktada buluşacağı(en azından buluşmaya çalışacağı) filmleri seçmekti. Görüldüğü üzere henüz festivalin ikinci yılında amacından sapıp yine entel sulara girdiği gözüküyor. Benim anlamadığım bu tarz filmlere ödül veren o kadar festival varken ^Yeşilçam^ ismiyle festival yapıp,halkın film izlediği o döneme gönderme yapıp,halkın asla sinemada seyretmeyeceği bir filme ödül vermek.Anlaşılmaz şu sinema camiası!!

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir