6 Mayıs 2016 00:43

2020'ye kadar doyumsuz Star Wars

Star Wars evreni, yeni filmlerle genişlemeye devam ediyor.

Star Wars, belki de sinema tarihinin değil, herhangi bir alanda yaratılan en büyük evrendir. Filmleri, oyunları ve çizgi romanları ile hayran kitlesi çok geniş bir evren sunar. Tabi Star Wars kitlesi de buna karşılık hayli büyüktür. İlk filmin 1977'de çıktığını düşündüğümüzde en az iki hatta üç neslin Star Wars ile büyüdüğünü rahatlıkla söyleyebiliriz. Şimdi ise o devasa evreni daha da genişletecek olan, yakında buluşacağımız beş filme göz atalım.


1 - Rogue One: Bir Star Wars hikayesi (16 Aralık 2016)
Bu film, Star Wars evrenindeki yeni bir şeye işaret ediyor: Skywalker’ların ötesinde yaşayanların hikayeleri. Kusurlu ama keyifli Godzilla’yı yapan Gareth Edwards"Rogue One"de, Chris Weitz tarafından yazılmışbir senaryoyu yönetiyor. Godzilla’nın tüm problemleri, Edwards’a iyi bir bakış açısı sunarken, 80’lerin çocuklarının bu seri için uygun görünen merak anlayışını gösterdi. Film, A New Hope olaylarından hemen önce gerçekleşiyor: “Galaktik İmparatoluğu’nun kuruluşunu takiben, asi bir grup olan Rebel savaşçıları, İmparator’un kuralı uygulanmadan önce Death Star için planları çalmak üzere bir araya geliyorlar.”2 - Star Wars: Bölüm VIII (15 Aralık 2017)
Vizyon tarihi Mayıs 2017 olarak duyurulan film daha sonradan bazı sebeplerden ötürü aynı yılın Aralık ayına ertelendi. Kimilerine göre bu durumun sebebi senaryo ile ilgili sorunlardı. Benicio Del Toro filme, "The Force Awakens" ekibine, muhtemelen kötü adam olarak katılacak. Yukarıda görünen set fotoğrafları film evreni için muhtemelen çok önemli sahnelerini içinde barındırıyordur. Fakat buradan gördüğümüz tek şey dağınık birkaç tepecik ve muhtemelen Han Solo'nun Milenyum Falcon'u.3. Han Solo filmi (Mayıs, 2018)
Phil Lord ve Chris Miller, şaşırtıcı bir şekilde genç Solo’nun bireysel filmiiçin yönetmen olarak ilan edildiler. Geçmişte yaptıkları işler ne yazık ki pek ümitvar değil. Cloudy With A Chance of Meatballs, The Lego Movie, 21 Jump Street bunlardan bazıları. Entertainment Weekly ile yaptığı bir röportajda yapımcı Kathleen Kennedy, Lord ve Miller’ı filmin çok eğlenceli ve komik olmasını istediği için seçtiğini belirtti. "Komedi" kelimesi, Star Wars için çok bilindik bir içerik değil ama yeni şeyleri tatmak da yarar vardır. Aynı röportajda, Han Solo’nun gençliğin üzerinden bir köken hikayesi olabileceği söylendi.“ Han Solo’nun hayatında bir olay veya olaylar size, onu neden hepimizin sevdiği bir karakter olduğu hakkında biraz fikir verecektir.” Lawrence Kasdan'ın ve oğlu Jon da senaryo üzerinde çalışıyor. Bunun, The Empire Strikes Back, Return of the Jedi ve The Force Awakens’ı yazan Kasdan için son Star Wars macerası olacağı bildirildi.


4. STAR WARS: BÖLÜM IX (2019)
IX hakkında bildiklerimiz doğal olarak VIII hakkında bildiklerimizden daha az. Ancak filmin "yaratıcı" ekibi belli oldu. Rain Johnson senaryoyu yazacak ve Colin Trevorrow da yönetmenlik koltuğunda oturacak. Trevorrow, Jurassic World’ü tarihin üçüncü en yüksek gişe hasılatı elde ettirmesinden ötürü güvenilir bir isim olarak göze çarpıyor. Günler geçtikçe bu film hakkında elbet daha fazla şey öğrenebileceğiz ama şimdilik yapabileceğimiz tek şey oturup Star Wars evreni hülyalarına dalmak.


5. Boba Fett filmi (2020)
Star Wars evreni içinde hangi filmin Josh Trank tarafından yönetileceği açıklanmamıştı ancak duyumlar onun, kelle avcısı Boba Fett için bir çalışma yürüttüğü yönündeydi. Kathleen Kennedy, Boba Fett filminin yine de kartların arasında olduğunu ve muhtemelen 2020’de geleceğini daha önceden söylemişti. İlk olarak Han Solo'nun bireysel filminin çıkacağı tarihte Boba Fett'in seyirci ile buluşacağı açıklanmıştı. Ancak onların planlarında bazı değişimler oldu. Yapımcı Kennedy, Entertainment Weekly’de yaptığı röportajda bu film için de şunları söyledi: “Bu hikayede yaptığımız işin içinde ve etrafında pek çok yenilikçi teknoloji var. Bu yüzden pek çok sebeple birlikte bunu ertelemekle ilgili bir problemimiz yok.

AHMET TOĞAÇ

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir