18 Ocak 2005 17:30

25 Yıllık Korku

Halloween'in tarihi en baştan çekiliyor

Halloween (Cadılar Bayramı), korku filmleri hayranlarının kült serilerinden biridir kuşkusuz. 1978'de John Carpenter'la yola çıkan seri dur durak bilmeden 25 yılı devirdi. Tarihi bu kadar kalabalık ve karışık olur da, böyle bir seri hakkında belgesel yapılmadan durulur mu? Halloween: 25 Years of Terror, seriyle ilgili bugüne kadar yapılmış en kapsamlı araştırma olacak.Yetmişten fazla röportajı içeren ve 90 dakika sürecek belgeselde, seride yer almış bir çok oyuncuyla görüşüldüğü gibi filmin fanlarının görüşlerine de yer verilecek. Çeşitli sinema eleştirmenlerinin de fikirlerini tartışacağı belgeselde, Halloween'ın 25. yıl partisinden görüntüler de var. Ve en önemli kısmıysa, yeni Cadılar Bayramı hakkında ipuçları veriyor olması. Belgeselin anlatıcısı da yine serinin içinde yer almış biri, P.J. Soles. Seriyi sadece bir sinema filmi olarak değerlendirmeyen belgeselde, Halloween'in korku sinemasında yarattığı etkiler ve popüler kültürdeki yeri de incelenecek.
Yorumlar
  • yeter artık ya suyu çıktı bu işin ama amma da sömürdüler kaçfilm etti zaten yakında aniasynunu da yaparlarsa şaşırmayın

  • michael Moore dan sonra belgeseli keşfetti Hollywood

  • Hiç gerek yok. en son nerede kaldıysa orada kalsın.

  • hepinize katılıyorum. Aslında ben bi halloween hastası diilim ama yine de filmlerini izledim we sonuncu filmi harbiden başarısızdı. Kısacası belgeselle bitirmek en iyisi

  • evet katılıyorum. bu belgeselle efsane sona ermeli. zaten son filmi kötüydü ve gereksizdi.. buna rağmen sonu devam çekilmesine uygun bitmişti. bu belgeselle olayı bitirsinler. ayrıca john carpenter ın da hastasıyım o ayrı.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir