2 Ocak 2004 12:45

254 Aday Adayı

Oscar'da en iyi film adayları, 254 film arasında gizli.

29 Şubat günü yapılacak olan Oscar Ödülleri'nde açıklanacak en iyi film için 254 yapım, Oscar üyelerine açıklandı. Yarışmanın esas adayları bu filmler arasından seçilecek ve 27 Ocak günü açıklanacak. Geçen sene 279 film, Oscar yarışı için uygun görülüp adaylara bildirilirken, bu sene sayı 254'e indi. Seçilen filmlerin 2003 yılında vizyona girmiş olmasına ve süre olarak 40 dakikayı aşmasına dikkat ediliyor.Her ne kadar Oscar için online bahisler şimdiden ilgi görmeye başlasa da, esas adayları görmeden bir tahmin yürütmek çok kolay değil. Ne de olsa geçen sene Oscar'lık bolca büyük yapım izleyicilerin ve akademi üyelerinin karşısına çıktı. Fakat, en iyi yönetmen dalındaki ödülün, Oscar gecesinden sonra Yeni Zelanda uçağında olacağına pek şüphe yok gibi. Siz ne dersiniz?
Yorumlar
  • LOTR'in bu sene şansı çok yüksek. Hem son film, hem diğerlerinden daha iyi hem de pek rakip görünmüyor ortalarda. Tabii rakip yok derken her sene olduğu gibi asıl iddialı filmlerin Türkiye'ye hala uğramadığını da unutmayalım.

  • sanat yönetimi, ses efekti montajı gibi teknik dallarda çok ödül gelirse en iyi film ihtimali azalabilir (çok ödül vermeyelim mantığı). En iyi film konusunda çok ciddi manada şüphelerim var. Akademi yine gariplikler yapabilir. Geçen seneki adaylık komedisi gibi. Temel dallarda sadece kurgu'ya adaydı LOTR-TTT ve aynı zamanda en iyi filme de aday gösterilmişti. Bunun manası, bu film yönetmeni, görüntü yönetimi, oyuncusu vs'si olmamasına rağmen en iyi filme olabilir. Eh bu Akademi'ye nasıl güveneyim ki ben... Ama önemli ödüldür tabii, bekliyoruz heyecanla :)

  • Bu yıl acıkcası tören cok renkli ve keyifli gececek.Benim favorilerim belli olmaya başladı.Lotr bu yıl sanat yönetimi,görsel efekt,ses efekti montajı,montaj,en iyi film,en iyi yönetmen ve ses ödüllerini toplayacak.

  • adam yıllarını verdi bu projeye ve harika da bir iş çıkardı. evet, artık ocra öüdlünün yeni zelanda çağında olacağından şüphemiz olmamaı gerekir, yoksa akademi iyice güven kaybeder.

  • PJ de LOTR üçlemesinde harika bir iş çıkardı ve heykelcikle dönmek onun da hakkı

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Vizyondaki Filmler

Vizyondaki yeni filmler
Vizyondaki eski filmler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir