22 Haziran 2004 13:03

28 Hafta Sonra

Zombiler yollarına Danny Boyle olmadan devam ediyor

2002'de beyazperdeye düşen ve beklenmedik bir başarı yakalayan Danny Boyle'un bağımsız filmi 28 Gün Sonra'nın devamı geliyor. Son dönem zombi filmlerinin en başarılılarından kabul edilen film seri olma yolunda. Büyük ihtimalle 28 Hafta Sonra adıyla izleyeceğimiz ikinci filmde ne yazık ki Danny Boyle imzası olmayacak.Yeni filmde sadece yapımcı olarak kalmayı seçen yönetmen, senaristi Alex Garland'ı da yapım ekibine katmış. Yeni filmin senaryosu ise Rowan Joffe tarafından yazılacak. Filmle yıldızı parlayan İrlandalı oyuncu Cillian Murphy'i yakında Batman Begins'de izleyeceğiz ama bu 28 Hafta Sonra'da karşımıza çıkmasına engel değil. Eğer büyük bir değişiklik olmazsa Murphy yeniden zombilerden kurtulmayı başarmış Jim olacak.İngiltere'de bir araştırma merkezinden yayılan virüs adayı hızla etkisi altına alır ve insanlar zombiye dönüşmeye başlar. Bu felaketten kurtulmayı başarmış bir avuç insansa bir arada kalmak ve yaşam savaşı vermek zorundadır. Evet konu klasik zombi filmlerini hatırlatmıştı hepimize. Yaşayan Ölüler serisi 70'lerden beri korku sineması hayranlarının kültü haline gelmişti ve o filmlerde de ne olduğu belirsiz bir virüs ortaya çıkıyor, herkes zombi oluveriyordu. Konu pek bildik olmasına rağmen Boyle ve ekibi inanılmaz bir görsellikle filme büyük başarı kazandırmıştı. Sabahın erken saatlerinde bomboş Londra sokakları, dijital kamera kullanımıyla yaratılmış görüntülerin güzelliği ve zombilerin gerçekliği.28 Gün Sonra'ya bu başarıyı kazandıran kuşkusuz yönetmeninin yeteneğiydi. Bu yüzden ikinci film aynı başarıyı yakalayabilir mi beraber göreceğiz.
Yorumlar
  • Ya ilki iyiydi ama yinede o kadar etkieyici bir yanı yoktu.İyi bir devam filmi olacağını ümit ederek bekliyoruz...

  • yaşayan ölülerin zombi filmlerinin ilki olduğunu kabul ederek söyleyebilirim ki bu tarz filmler beni başından beri fena halde baymıştır. 28 gün sonra için ise çıkar çıkmaz zombi filmi mi değil mi tartışmaları yapıldı ve filmin yönetmeni "bu teknik olarak bir zombi filmi değildir çünkü yaratıklar dirilen ölüler değil hastalıklı kişilerdir" cinsinden bir açıklama yapmıştı. Keşke hiç konuşmasaymış çünkü bir zombi filmine göre oldukça başarılı olan filmi son derece antipatik kılan bir açıklama. başarılı dedik ama bu filmin de sonunu bağlayamamışlardı...ayrıca bu tarz filmlerde anlayamadığım mevzu; zombiler neden hiç birbirine saldırmaz da hastalığı sağlıklı kişilere de yaymak gibi bir misyon edinirler? inşallah bu film de ilki kadar başarılı olur hatta yukarıda saydığım sorunları da bir nebze çözer...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir