26 Temmuz 2007 14:53

3-D Üçlemesi

Zemeckis sinema seçmeye başladı...

Amerikan ustası Robert Zemeckis, merakla beklenen fantastik filmi Beowulf'un 3-D sinemalarda gösterilmesi için harekete geçti. Film Kasım ayında hem normal sinemalarda hem de özel sinemalarda yerini alacak.Neil Gaiman ve Roger Avary'nın senaryosunu yazdığı Beowulf, Angelina Jolie, Ray Winstone, Crispin Glover ve Anthony Hopkins gibi oyuncularıyla da dikkat çekiyor.Yönetmen Kutup Ekspresi ve Canavar Ev'in de IMAX teknolojisi ile buluşmasını sağlamıştı. Zemeckis artık projelerini doğrudan 3 boyutlu sinema teknolojisini düşünerek kurduğunu söylüyor.
Yorumlar
  • Bu konuda yeni bir bilgi daha eklemek istiyorum. 3D sinema salonu sadece Ankarada değil aynı zamanda Istanbul da da bulunmaktadır. Istinye AFM de.İyi seyirler.

  • hmm kadro güzel ve imax teknolojisinin kullanılcak olması daha da güzel zemecksis zaten işini bilir..

  • Beowulf sonunda...Beowulf ve Grendel de gayet iyi bi filmdi..yada ben hasret olduğum için ne koyarlarsa güzel diyorum..heycanla bekliyorum

  • Tüm sinema salonlarının çok yüksek görüntü kalitesinde 3-D görüntü sağlayabilecek Imax teknolojisine geçmesi yüksek maliyeti nedeni ile yıllar alacak. Amerika'da bile sinema salonu sahipleri şimdilik bu külfetten kaçınırken ülkemizde bu standardı yakalamak daha da uzun süre alacak. Bildiğim kadarıyla ülkemizde şu anda Imax teknolojisine sahip tek sinema Ankara'da mevcut. Aynı siyah-beyaz görüntüden renkliye geçiş gibi sinemanın geleceği olan bu 3-D teknolojisi eninde sonunda kaçınılmaz bir şekilde tüm dünyada yerini alacak. Spielberg, Lucas, Cameron, Scott gibi büyük yönetmenler çoktan sadece yeni filmlerini değil, eski filmlerini dahi 3-D görüntüye aktarmaya başladılar. Ama ne yazık ki şu aşamada bu filmleri gösterime sokabilecek salonların azlığı bu teknolojinin gelişmesini yavaşlatan en büyük engel.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir