25 Eylül 2009 10:12

3 Saat!

2004 yılında ÖSS'ye giren iki milyona yakın adaydan, altısının bir yıl boyunca süren macerası...

3 Saat, 2004 yılında ÖSS'ye giren iki milyona yakın adaydan, altısının bir yıl boyunca süren macerasını anlatan bir bağımsız bir belgesel ve Boğaziçi Üniversitesi, Boğaziçi Üniversitesi Mithat Alam Film Merkezi ve İstanbul Bilgi Üniversitesi Araştırma Fonu tarafından desteklendi."Her yıl Haziran ayında bir Pazar günü yaklaşık bir buçuk - iki milyon genç ÖSS (Öğrenci Seçme Sınavı) için sınıflara toplanmakta ve büyük çoğunluğunun yaşamsal önem atfettikleri, Türkiye genelinde yılda bir kez ve aynı anda yapılan üç saatlik bir sınava girmektedirler. Sınava giren öğrencilerin yalnızca %10 kadarı dört yıllık bir lisans programına girebilmekte ve istedikleri veya istemedikleri bir bölümde yüksek öğrenim hayatlarına başlamaktadırlar. Üniversiteye giremeyen adayların büyük çoğunluğu ve üniversiteye girdikleri halde girdikleri bölümü değiştirmek isteyen kimi adaylar, birden fazla kez ÖSS'ye girmek zorunda kalmaktadır..."Öğrenci Seçme Sınavı hakkındaki belgesel filmin galası 13 Haziran Cuma günü Boğaziçi Üniversitesi'nde yapılıyor.
Yorumlar
  • Benim de kısa film olarak çekmeyi düşündüğüm bir proje film olarak karşımda ,boğaziçi üniversteliler iyi konuya değinmişler kutlamak lazım.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir