10 Şubat 2011 01:00

3D Battal Gazi!

Türk kumandanı Battal Gazi’nin hayatı 3D teknoloji ile yeniden filmleştirilecek

MYNET SİNEMA'YI FACEBOOK'TAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA


Sekizinci yüzyılda yaşadığı tahmin edilen Bizanslılar’a karşı mücadele vermiş Türk kumandanı Battal Gazi’nin hayatı 3D teknoloji ile yeniden filmleştirilecek.

Haziran ayında çekimlerine başlanacak olan sinema filminin fragmanı niteliğinde olan reklam filminin çekimlerine ise bugün başlandı.

İlk çekimleri Şişli’de yapılan reklam filminde padişahı, ilk filmde "Battal Gazi" rolünü canlandıran Cüneyt Arkın (Fahrettin Cüreklibatur), sultanı Perihan Savaş, padişahın kızını da Başak Sayan
oynayacak.

Efor Yapım şirketinin sahibi Fehmi Demirbağ, "Battal Gazi" sinema filminin çekimlerine haziran ayında başlayacaklarını ve filmin gelecek yıl şubat ayında vizyona girmesinin planlandığını söyledi.

Demirbağ, Battal Gazi rolünü ilk olarak Cüneyt Arkın’ın oğlu Kaan Polat Cüreklibatur’a teklif edeceklerini, onun kabul etmemesi halinde Kıvanç Tatlıtuğ, Memet Ali Alabaro’ya teklif götüreceklerini belirtti.

Demirbağ, filmde çok önemli rolleri bulunan "kötü karakterler" için Tarkan, Cem Yılmaz gibi isimleri düşündüklerini aktardı.

Filmin 1 Nisan’da ulusal ve yerel kanallarda gösterime gireceğini ifade eden Demirbağ, konusunu şöyle anlattı:

"Padişahın kızı ile evlenmek isteyen Battal Gazi, yedi başlı ejderhayı yenip yedi denizleri aştıktan, Kaf Dağına ulaştıktan sonra, devin parmağındaki sihirli yüzüğü alıp getirir. Ancak padişah kızını vermek için Battal Gazi’den son bir şey daha ister. O da kızını saraydan öte bir yerde yaşatmasıdır. Bunun üzerine Battal Gazi heybesinden bir katalog çıkararak padişaha sunar. Padişah katalogdaki evleri çok beğenir."

Reklam çekimleri başlamadan önce gazetecilere açıklama yapan Cüneyt Arkın, "Muhteşem Yüzyıl" adlı televizyon dizisinin de gösterdiği gibi Türk halkının tarihe çok meraklı olduğunu ifade etti.

Alkolun zararlarını anlatmak üzere Anadolu’nun birçok yerini dolaştığını kaydeden Arkın, gittiği yerlerdeki gençlerin tarihi çok sevdiği ve önemsediklerini gördüğü belirtti. Arkın, daha çok film çekilerek Türk tarihinin
gençlere daha iyi anlatılması gerektiğini kaydetti.

Perihan Savaş da yaklaşık 30 yıl önce de Cüneyt Arkın ile bir filmde oynadıklarını, o zaman Kaan Polat Cüreklibatur’un daha bebek olduğunu anlatarak, o zaman çok zor şartlarda çalıştıklarını, şimdi teknolojinin gelişmesiyle işlerinin daha kolaylaştığını söyledi.

Kaan Polat Cüreklibatur ise babası ve Perihan Savaş ile reklam filmi için de olsa aynı sette çekimlerde bulunmanın kendisine hayal gibi geldiğini ifade etti.

Battal Gazi’yi babasından başka kimsenin oynayamayacağını, kendisinin sadece oynamaya çalışacağını dile getiren Cüreklibatur, küçük çaplı televizyon reklamları, çeşitli projelerde rol alabileceğini, filmlerde oynama konusunda ise
çok istekli olmadığını söyledi.

Çok küçükken birkaç reklam filminde oynadığını belirterek bir kahraman olan Battal Gazi’yi oynayacak olmanın kendisini heyecanlandırdığını vurgulayan Cüreklibatur, Cüneyt Arkın’ın oğlu olduğu ve ona benzediği için sinema filmi için de düşünüldüğünü ancak zamanın ne göstereceğini bilemediğini sözlerine ekledi.

Yorumlar
 • Bu basbaya komedi filmi oluyor sanırım cepten kataloglar falan çıkıp villa bakılıyor :)))

 • battal gazi rolüne kıvanc tatlıtuğ yakışır diyorum ben fılm ziyan etmeyın

 • battal gazi rolü kaan polat cüreklibatur ve mehmet ali alaboraya teklif edilirse filme yazık olur ama kötü adam rolü icin cem yılmaz olur bakın komik adamlar cok güzel kötü adam rolü yapabilirler

 • sulandırmayın bu tür filimler bir kere olur, yok tarkan, yok cem yılmaz, bunlar o ciddi filimlerden ne anlarlarki bir Battal Gazi, bir Ahmet Tuğrani, bunların(Cüneyt ARKIN-Fikret HAKAN,) gibi kişilerin yerlerini kimse dolduramaz böye bir filim yapıpta işi komediye çevirmeyin, Gelin Eskişehir Battal gazi ilçesine görün, ziyaret edin bir türbeyi,

 • Padişahın kızı ile evlenmek isteyen Battal Gazi, yedi başlı ejderhayı yenip yedi denizleri aştıktan, Kaf Dağına ulaştıktan sonra, devin parmağındaki sihirli yüzüğü alıp getirir. Ancak padişah kızını vermek için Battal Gazi’den son bir şey daha ister. O da kızını saraydan öte bir yerde yaşatmasıdır. Bunun üzerine Battal Gazi heybesinden bir katalog çıkararak padişaha sunar. Padişah katalogdaki evleri çok beğenir." Kahpe Bizansta olduğu gibi tarihimizle dalga geçen bir film olacak...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

 • Yaşar Kemal filmleri Yapı Kredi Kültür Sanat'ta gösterilecek Yaşar Kemal filmleri Yapı Kredi Kültür Sanat'ta gösterilecek

  Türk edebiyatının kilometre taşı olarak gösterilen yazar Yaşar Kemal, vefatının 4. yılında çeşitli etkinliklerle anılıyor.

 • Sinema tarihinin en seksi karakterleri Sinema tarihinin en seksi karakterleri

  İngiliz sinema portalı Chili’nin katılımcılarına sorarak hazırladığı ve binlerce sinemaseverin tercihlerine dayanılarak oluşturulan “Sinema tarihinin en seksi kadın ve erkek karakterleri” sıralaması yayımlandı.

 • Erkan Petekkaya’lı Kapan’dan ilk teaser Erkan Petekkaya’lı Kapan’dan ilk teaser

  Ünlü oyuncu Erkan Petekkaya’nın başrolünü Öykü Çelik, Kemal Uçar ve Ali Gürer ile paylaştığı Kapan filminin ilk teaserı yayınlandı. Filmin sosyal medya hesaplarından yayınlanan teaser merak uyandırdı.

 • Aquaman 'milyar dolar' kulübünde Aquaman 'milyar dolar' kulübünde

  DC Comics'in son süper kahraman filmi Aquaman, Aralık ayında gösterime girdikten sonra geçtiğimiz hafta dünya genelinde 1 milyar dolar gişe hasılatı yaptı.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir