4 Ekim 2003 17:28

40. Yılda Karşılaşma Kazandı

Ömer Kavur imzalı Karşılaşma, Altın Portakal'a damgasını vurdu!

Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Antalya Kültür Sanat Vakfı (AKSAV) işbirliğiyle bu yıl 40.'sı düzenlenen Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde Altın Portakal Ödüllerinin sahipleri açıklandı. Festivale damgasını vuran yapım, Ömer Kavur imzalı Karşılaşma oldu. Yapım; en iyi film, yönetmen ve görüntü yönetimi ödüllerinin sahibi oldu. Ayrıca filmin Ömer Kavur ve Macit Koper tarafından yazılan senaryosu da, en iyi senaryo ödülünün sahibi oldu. İsmail Hacıoğlu, yine filmdeki performansı ile Umut Veren Genç Yetenek Ödülü aldı. Halk Jürisi de, en iyi film olarak tercihini Karşılaşma'dan yana kullandı. Festivalin bütün ödüllerini aşağıda okuyabilirsiniz:En İyi Film : Karşılaşma (Ömer Kavur)Dr.Avni Tolunay Jüri Özel Ödülü : Abdülhamit Düşerken (Ziya ÖZTAN)Behlül Dal Jüri Özel Ödülü : Bekleme Odası (Zeki Demirkubuz)En İyi Yönetmen : Ömer Kavur (Karşılaşma)En İyi Kadın Oyuncu : Meltem Cumbul (Abdülhamit Düşerken)En İyi Erkek Oyuncu : Tarık Akan (Gülüm)En İyi Senaryo : Ömer Kavur - Macit Koper (Karşılaşma)En İyi Görüntü Yönetmeni : Ali Utku (Karşılaşma)En İyi Sanat Yönetmeni : Mustafa Ziya Ülkenciler (Abdülhamit Düşerken)En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu : Nurhayat Kavrak (Bekleme Odası)En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu : Aytaç Arman (Gönderilmemiş Mektuplar) - Çetin Öner (Abdülhamit Düşerken)En İyi Müzik : Timur Selçuk (Abdülhamit Düşerken) En İyi Kurgu : Hasan Bektaş (Abdülhamit Düşerken), Mevlüt Koçak (Karşılaşma)En İyi Labarotuvar : Sinefekt StüdyolarıJüri Özel Ödülü : Mehmet Günsur (O Şimdi Asker)Umut Veren Genç Yetenek Ödülü : İsmail Hacıoğlu (Karşılaşma)[Halk Jürisi Sonuçları]En İyi Film : Karşılaşma (Ömer Kavur)Özel Ödül : Metropol Kabusu (Ümit Cin Güven)
Yorumlar
  • Bu yıl 10-15 tane film cekildi hepsi ödüle aday oldu.Yani sırf festivalin adını yaşatmak için her yıl bu durum söz konusu keşke şöyle yılda 50 film olsa hangisine gideceğimizi şaşırsak ne güzel olur...En iyi film ödülünü alan karşılaşmayı izlemedin burayada gelmedi film ne yapmalı bilmiyorum.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Vizyondaki Filmler

Vizyondaki yeni filmler
Vizyondaki eski filmler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir