11 Mart 2010 12:45

42. Siyad Ödülleri!

Sinema Yazarları Derneği (SİYAD)'nin 13 daldaki adayları belli oldu. Vavien 11 dalda adaylık elde etti....

12 Ocak Perşembe akşamı Taksim Connect'te biraraya gelerek basın toplantısı düzenleyen SİYAD üyeleri, 13 daldaki adaylarını açıkladılar. SİYAD Genel Başkanı Murat Özer ile, ödüllü oyuncular Hatice Aslan ve Onur Saylak'ın listeyi açıkladığı gecede Özer, "Vavien"in, uzun metrajlı filmlerin değerlendirildiği tüm dallarda adaylık elde ettiğini ve "Salkım Hanım'ın Taneleri" filminin ardından, bu başarıya ulaşan ilk film olduğunu belirtti.Beyazperde.com'un da katıldığı gecede, Onur ve Emek ödüllerinin sahiplerinin törenden önce duyurulacağını ifade eden Özer, "Yılın umut veren sanatçısına verilen ödül, bu yıldan itibaren geçtiğimiz Kasım ayında kaybettiğimiz değerli sinemacı Ahmet Uluçay'ın adını taşıyacak, yaşamı ve yapıtlarıyla sinemamızda umudun temsilcisi olan Uluçay'ın adı bundan böyle 'Ahmet Uluçay Umut Ödülü'nde yaşayacak" dedi.42'nci SİYAD Ödülleri, 31 Ocak Pazar akşamı Beşiktaş Kültür Merkezi'nde yapılacak törenle sahiplerini bulacak.Gecede açıklanan adaylar şöyle:-En İyi Kısa Film: "Cennette Ölüm Var", "2932", "Üçte Bir","Yazlık" -En İyi Sanat Yönetimi: Eren Akay, Ömer Atay, Nilüfer Çamur Giritlioğlu, Naz Erayda ve Elif Taşçıoğlu.-En İyi Kurgu: Reha Erdem, Orhan Eskiköy, Thomas Balkenhol, Bora Gökşingöl, Çiçek Kahraman, Levent Semerci ve Erkan Erdem.-En İyi Senaryo: Reha Erdem, Yılmaz Erdoğan, Engin Günaydın, İnan Temelkuran, Yeşim Ustaoğlu ve Sema Kaygusuz.-En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Performansı: Erdal Beşikçioğlu, Kadir Çermik, Settar Tanrıöğen, Mustafa Uzunyılmaz,ve Onur Ünsal.-En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Performansı: Derya Alabora, Övül Avkıran, Büşra Pekin, Damla Sönmez ve Serra Yılmaz.-En İyi Erkek Oyuncu Performansı: Erdem Akakçe, Ömer Erkan, Mert Fırat, Engin Günaydın ve Nadir Sarıbacak.-En İyi Kadın Oyuncu Performansı: Nesrin Cevadzade, Tsilla Chelton, Elit İşcan, Binnur Kaya ve Nergis Öztürk. -En İyi Yönetmen: Reha Erdem, Semih Kaplanoğlu, Yağmur Taylan ve Durul Taylan, Yeşim Ustaoğlu, Derviş Zaim.-En İyi Film: "Hayat Var", "Pandora'nın Kutusu", "İki Dil Bir Bavul", "Süt" ve "Vavien"
Yorumlar
  • en büyük aday vavien dir açık ara en iyi film en iyi erkek ve kadın oyuncuları almalıdır hatta biraz zorlansada senaryoyuda alabilir

  • neşeli hayat bir milyonu zor geçti. daha önce filmlerimi 3 milyondan fazla insan seyrediyor ama kimse bana ödül vermiyor, beni oscara aday adayı yapmıyor diye zırlayıp duruyordu. yine alamazsa ne bahane uyduracak acaba. ama bu sefer filmini sağlam kazığa bağlamış. basında bu konuda gereksiz kaç kişi varsa hepsinin övgüsünü aldı ya da aldırıldı. özellikle, andrew nicolün simone filminde domuz dışkısı yiyen simonea bile övgüler yağdıran eleştirmenler gibi kapraesk(frank kapradan esinlenilen) filmlere derin bir cinsel ilgi duyan atilla dorsa çantada keklik iken ödül alması pek zor olmayacak gibi görünüyor.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir