16 Ocak 2013 01:00

5. Altın Bamya adayları açıklandı

Türkiye sinemasında en cinsiyetçi film, senaryo ile kadın ve erkek karakterlere verilen Altın Bamya Ödülleri'nin 2013 adayları açıklandı.

2009'dan bu yana cinsiyetçiliğin, homofobinin olmaması umuduyla dağıttığı Altın Bamya Ödülleri'nin 2013 adayları açıklandı. Tüm kategorilerde beş adayla iddiasını ortaya koyan Ozan Açıktan'ın yönettiği "Sen Kimsin?"in yanı sıra, "Dağ", "Güzel Günler Göreceğiz" ve "Zenne" filmleri de yer alıyor.

"Sen Kimsin?" her dalda aday


Sen Kimsin filminin fragmanı için tıklayın


Erkek kategorisinde "Sen Kimsin?" İskender ve Tekin karakterleriyle ayrı ayrı yarışıyor. Kategorideki bir diğer aday ise "Dağ" filminden Bedir ve Oğuz.

Kadın kategorisinde "Güzel Günler Göreceğiz" filminden Figen, "Sen Kimsin?"den Suzan ve Mehmet Binay ile Caner Alper'in yönettiği "Zenne"den Kezban yarışıyor.

Film kategorisinde yarışan filmler ise Ozan Açıktan'ın yönettiği "Sen Kimsin?", Hasan Tulga Polat'ın yötmenliğini üstlendiği "Güzel Günler Göreceğiz" ve Alper Çağlar'ın yönettiği "Dağ".

Senaryo dalının adayları da şöyle:

Senaristliğini Caner Alper'in yaptığı "Zenne".

Emre Kavuk'un senaryosu yazdığı "Güzel Günler Göreceğiz".

Senaristi ve başrol oyuncusu Tolga Çevik olan "Sen Kimsin?".

İzleyici Bamyası Ödülü ise 13 Ocak - 20 Mart tarihleri arasında internet sitesi üzerinden yapılan oylamalar sonucunda dağıtılacak.

Akademi ayrıca "kadın bedenine çok özel ve farklı bir cinsiyetçi bakış getiren" filme Jüri Özel Tek Taşlı Ödülü ve en homofobik filme verilen Jüri Özel Üç Buçuk Bamya Ödülü verecek.

Ödül töreni 25 Mart akşamı yapılacak. Ayrıntılı bilgi ve oylama için buraya bakabilirsiniz. (Bianet)

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir