25 Eylül 2009 10:12

5 Yerli, 5 Yabancı

2008'in en iyi filmlerini soruşturmaya devam. Sırada, sinema yazarı K. D. Yılmaz'ın listesi var...

Sinema.Com ve Altyazı Aylık Sinema Dergisi yazarlarından K. D. Yılmaz, sektörde aranılan bir yönetmen yardımcısı ve aynı zamanda iyi bir sinema yazarı. Mynet Beyazperde için geçen yılın en iyi filmlerini seçti:2008'in En Iyi 5 Yabancı Filmi1. Kan Dökülecek (There Will Be Blood)2. İhtiyarlara Yer Yok (No Country for Old Men)3. Açlık (Hunger) 4. Vol-İ (Wall-E)5. Kara Şövalye (The Dark Knight)2008'in En İyi 5 Yerli Filmi1. Üç Maymun2. Sonbahar3. Tatil Kitabı4. Issız Adam5. Devrim Arabaları
Yorumlar
  • kan dökülecek kesinlikle yılın filmiydi cok dogru

  • yabancı filmlerde ilk sırada there will be bloodın olması güzel ama hemen ardından gelen ihtiyarlara yer yok hakkında aynı şeyleri düşünmek oldukça güç. hem neden slumdog millonaire bu ilk 5te yer almamış, onu da çozemedim. yerli filmlerde de kesinlikle 3 maymun en iyisi.. sonbahara da evet, devrim arabalarına da ama ıssız adamın kesınlıkle orada yerı olmamalıydı. değerlendirme her kşme aitse filmin popüleritesinin kurbanı olmuş..

  • yerli filmleri izlemiyorum çok başarısız buldugumdan dolayı ama yabancı filmlerde yanlış değerlendirmiş yönetmen, filmi yapan hollywood sektörü bile 2008 in en iyi filmi Dark Knight diyor ama bir türk sinemacı başka bir film diyor buda bence bu yönetmenn zevksizliğini gösterr, ayrıca Kan Dökülecek ve İhtiyarlara Yer Yok filmleri 2007 yapımı, size gerçek bir 2008 en iyi filmleri listesi sunam:: bu aynı zamanda AFI nında listesi ve 2008 yılının en iyi filmleri..1- Dark Knight2- Crious Case of Benjamin Button3- Wall-e4- Slumdog Millionaire 5- Milkbence benim görüşüm o yönetmennkinden daha iyii..

  • iyi bir değerlendirme.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir