25 Eylül 2009 10:12

7 Gün Daha!

Bazı filmler Güney Kore'de pişer; Hollywood'da ısıtılır...

Hollywood bunu hep yapıyor. Uzakdoğu sinemasının ilginç hikayelerini alıp batılı oyuncularla yeniden çekiyor.Son dönemde korku ve fantastik gibi türlerde ilginç örnekler veren Güney Kore sineması da haliyle Hollywood'un gözdesi olmuş durumda. Sırada çarpıcı suç filmi Seven Days var.Yun-jin Kim'in rol aldığı orijinal filmde bir avukat bir katili özgürleştirmek için inanılmaz bir mücadele veriyor. Eğer başarısız olursa kaçırılan kızının bir hafta sonra öldürüleceği gerçeği kadını müthiş bir çıkmaza sokuyor.Ne diyelim, "remake" düşkünü yapımcıların zora düşen kadın kahramanlara olan ilgisi zaten biliniyor. Söz konusu proje için şimdiden pek yakında diyebiliriz.
Yorumlar
  • Güney Kore sinemasına Oldboy (estetize şiddet başyapıtıdır) ile adım atmıştım ve büyülenmiştim (soundtrackten "The Last Waltz" ashmesh bitirmishti beni), lakin o dönem pek keşfedememişim diğer başyapıtları ne yazık ki..."My Sassy Girl" (Türkçe'ye "Küstah Kız Arkadaşım" diye çevirmişlerse kendimi çöllere vurasım gelir:)) ile müptelası oldum. Sevgiliyle izlenince dadından yenmiyor ve bu yönüyle izlenmesi farz olan çok şugar bir film heheh:) Sonrasında "Bin-jip" (sinemanın ulaşabileceği son mertebe...., ben hiçbir susmayı bu kadar konuşkan görmemiştim...), "Spring, Summer, Fall, Winter... and Spring" (Kim ki duk yine şovunu yapmıştır, Budizm esintileri içeren bir masterpiece, bu filmden sonra kesiş mi olsam dersiniss:)), "A Moment to Remember" (Tam bizim insanımıza göre bol acılı ortalamanın çok üzerinde seyirlik bir film), "Oasis" (Hapisten yeni çıkmış bir serseri ve bedensel engelli bir kadının aşkını anlatan dokunaklı en sahici neo-melodram), "Failan" (oyunculuk şöleni), "Il Mare" (Hayat ne tuhaf vapurlar filan olursunuss), "Welcome To Dongmakgol" (izlemeden ölmeyin !!!) ve de son olarak da "I'm a Cyborg, But That's OK" (Chan wook Park'ın hayal gücüne gıpta edilen, yürek ısıtan bir film) ile Güney Kore Sinemasına tapındık resmen; şiddet ötesiyle tavsiye ederim. Batı dünyanın beyniyse, doğu da kalbidir...

  • İyi de bu filmin öyküsü de pek orijinal değil. Sympathy for Lady Vengeance ve Ringu karışımı bir şey...

  • Seven Days'in konusundan bende birkaç şey öğrendim internet ve arkadaş çevremden ,oyuncusuda iyi izlemek için sabırsızlanıyorum.

  • Gercekten basarili bir oyuncu yun-jin-kim.Daha cok gormeliyiz onu.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir