25 Eylül 2009 10:12

7. Sanat ve Eğitim

Sinematürk dergisi, 13. sayısında sinema okullarını ve sinema eğitimini tartışıyor...

Burçak Evren'in genel yönetiminde çıkan Sinematürk dergisi, bu ay yayınlanan 13. sayısında "Sinema ve Eğitim" ile "Sinema Okulları"nı kapsamlı bir dosya ile işledi.Ülkemizde sinema eğitimi veren tüm okulların yönetici, dekan ve bölüm başkanlarıyla yapılan soruşturmada eğitimin sinemadaki önemi, sorunları ve yetiştirdiği sinemacıların piyasadaki konumları ayrıntılı bir şekilde incelendi. Birçok eğitmenin yanıt verdiği soruşturmada "alaylı sinemacının"nın yerini artık "okullu eğitilmiş sinemacıların"aldığı saptandı.Sinematürk'ün bu ayki içeriğinde yeniden yaşama döndürülen Süreyya Sineması'nın tarihi ilk kez yayınlanan görsellerle işlendi.
Yorumlar
  • Okullu sinemacılar değerli tabikide ,özellikle yurt dışı öğrenci değişim programıyla yetişenler,ülkelerin havasını soluyup beyazperdeye ayrı bir güzellik katacaklarına inanıyorum.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir