9 Şubat 2004 13:11

9 Dalda Adaydı. 9 Ödül Kazandı!

Animasyon filmleri yarışmasının galibi Kayıp Balık oldu...

En İyi Animasyon Oscar Ödülü üzerinde oldukça etkili olan, animasyon endüstrisinin gözde yarışması Annie Ödülleri sonuçlandı. Daha önce adaylarını tanıttığımız yarışmanın galibi Nemo Kayıp Balık oldu. Yarışmanın belli başlı 9 dalında aday olan yapım, dokuz ödüle de uzanmayı bildi. Sinema filmi, yönetim, ses yönetimi ve müzik başta olmak üzere teknik ödüllerin de sahibi oldu.En iyi sinema filmi dalındaki adayları arasında ise Brother Bear, Looney Tunes: Maceya Devam, Millennium Actress ve yılın bir diğer favori animasyonu Triplets of Belleville de bulunuyordu. Nemo'nun bu zaferi Oscar ödüllerinde de heykelciğe ulaşmakta zorlanmayacağını gösteriyor. Hatırlayacağınız gibi, geçen yıl bu yarışmanın galibi olan Spirited Away de Oscar ödülüne ulaşmıştı.
Yorumlar
  • Finding nemo ve triplets of bellevile merakla beklediğim ilk 2 animasyon yani şimdiye kadar hiçbir anımasyon filmini bu kadar merak etmemiştim.En iyi anımasyon oscarı findind nemo diyor ama triplets of bellevile de surpriz yapabilir.Annie ödüllerine gelince hak ettiği yeri bulmuş...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir