31 Mayıs 2016 08:00

90'ların 'yasaklı' filmleri

90'larda çocuk olanların ailelerinin yasaklı listesine giren meşhur yapımlar...

Eğer 90'larda çocuk olduysanız, bu filmler ailelerinizin yasaklı listesine mutlaka girmiştir.İşte bir döneme damga vuran ama ebeveynlerin korkulu rüyası haline gelen yapımlar...Cruel Intentions (1999)
90'ların çocuklarının büyük çocuğunluğu için Cruel Intention yetişkin içeriği en fazla olan filmdir. Kötü çocuk Sebastian ve Annette'nin arasındaki ilişki bu filmi "yasaklı" kılmıştı.Wild Things (1998)
Wild Things de ebeveynler tarafından çabucak sakıncalı kılınan bir filmdi.Boogie Nights (1997)
Tamamen porno endüstrisiyle alakalı olması sebebiyle bu film, her halükarda tabu olmak zorundaydı. Tabii listenin tüm filmleri, ebeveynler tarafından böyle algılandığı için ötekiler arasındaki yerini pek oynatmıyordu.Eyes Wide Shut (1999)
Sinemanın en sakıncalı ve "lanetli" filmlerinden biri karşınızda. Filmin bir başka "en"i ise üzerine yazılan onlarca komplo teorisidir. Tabii bunda yönetmen Stanley Kubrick'in, filmi tamamladıktan birkaç gün sonra gelen ölümünün de payı var.Titanic (1997)
Bu listede Titanic'i görmek şaşırtıcı. Ancak Jack ve Rose'un doğasında cinsellik olan aşkı da filmi "yasaklı" kılmaya yetiyor. Genç izleyiciler Jack ve Rose arasındaki meşhur sahneyi unutamamıştır, tabii sinemadayken annelerinin eli veya evdeyken babalarının kumandası onların bu sahneyi görmesine engel olmadıysa.American Beauty (1999)
Mena Suvari'nin güller içindeki çıplak hali filmin unutulmaz sahneleri arasında.Basic Instinct (1992)
Sharon Stone'nin canlandırdığı güçlü kadın karakter Catherine Tramell, tüm cinselliğini kullanarak izleyiciyi şok içinde bırakmıştı. Basic Instict, Sharon Stone'nin göründüğü herhangi bir sahne yüzünde bile "müstehcen" sayılabilir.AHMET TOĞAÇ

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir