25 Eylül 2009 10:12

Açılış'ta Körlük!

Fernando Meirelles imzalı Körlük, Cannes Film Festivali'nin Açılış ve Yarışma Filmi seçildi...

Geçtiğimiz aylarda İstanbul'a gelen ve okurlarıyla buluşan Jose Saramago'nun "Körlük" romanı beyazperdeye uyarlandı. Tüm gelişmelerini aktardığımız ve oldukça merak ettiğimiz yapım, Cannes Film Festivali'nin "Açılış Filmi" olarak seçildi. Aynı zamanda son anda dahil olduğu Ana Yarışma'da da şansını deneyecek.Kitap, araba kullanırken aniden körleşen bir adamın hastalığını yavaş yavaş çevresindeki insanlara geçirmesiyle ortaya çıkan körlük salgınını anlatıyor.Saramago başlarda "sinema hayal gücünü öldürüyor "diyerek kitaplarının film yapılmasına izin vermemiş fakat projenin kalitesini gördükten sonra fikrini değiştirmişti. Çağdaş şehirlerde yaşanan ahlaki bozulmayı körleşme metaforuyla anlatan kitabı okumak isteyenlere Can Yayınları'ndan çevirisi olduğunu hatırlatalım.
Yorumlar
  • Bu filmi çok merak etmeye başladım, evet cannes film festivalinin açılış filmi ve filmin olumlu eleştiriler aldığını okumuştum. En yakın zamanda filmin ülkemiz sinemalarında gösterilmesini istiyorum.

  • Hayranlık uyandıran bir kitap.. Ve tabiki filminden de büyük beklentilerim var.. Umarım film bizleri hayal kırıklığına uğratmaz..

  • saçmasapan bi konuyo benziyor.usta yönetmen merielles ismini görünce mutlaka izlemeliyim diyorum ama böylesine bir konuyu nasıl bir mantığa oturtacaklar merak ediyorum.sanırım filmden önce kitabı okumak gerikecek..

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir