25 Kasım 2013 01:00

Açlık Oyunları: Ateşi Yakalamak gişenin zirvesinde

Açlık Oyunları (Hunger Games) serisinin ikinci filmi Ateşi Yakalamak (Catching Fire) ABD'de açılış hafta sonuna rekorla başladı.

Açlık Oyunları (Hunger Games) serisinin ikinci filmi Ateşi Yakalamak (Catching Fire) ABD'de açılış hafta sonuna rekorla başladı.

Film, Kanada ve ABD'de 161.1 milyon dolarlık gişe başarısı yakalayarak Kasım ayında vizyona giren filmler arasındaki açılış rekorunu kırdı. Açlık Oyunları: Ateşi Yakalamak, Alacakaranlık Efsanesi: Yeni Ay (The Twilight Saga: New Moon) filminin üç sene önceki 142.8 milyon dolarlık Kasım açılış rekorunu da geride bırakmış oldu.


AÇLIK OYUNLARI SEANS BİLGİSİ İÇİN TIKLAYIN


Açlık Oyunları: Ateşi Yakalamak yurt dışında ise 146.6 milyon dolarlık bilet satış geliri elde etti. Film böylece toplamda 307.7 milyonluk bir açılış hasılatı elde etti.

İlk film Açlık Oyunları (Hunger Games), Mart 2012'de vizyona girmiş ve açılışta 152.5 milyon dolarlık hasılat elde etmişti.

Açlık Oyunları: Ateşi Yakalamak 2013'ün şimdiye dek en yüksek açılış hasılatını elde eden ikinci filmi oldu. Birinci sırada Mayıs ayında vizyona giren Iron Man 3 var. Film 174.1 milyon dolarlık bir açılışa imza atmıştı.

Suzanne Collins'in romanından uyarlanan Açlık Oyunları serisinin ikinci filmi Ateşi Yakalamak, Everdeen’in yoldaşı Mellark ile birlikte 74. Açlık Oyunlarını kazanması ve eve dönmesiyle başlıyor. Kazanmak, aslında ailelerini ve arkadaşlarını geride bırakıp, bütün bölgeleri tek tek gezmelerini gerektiren “Zafer Turu” yapmaları anlamına gelmektedir. Yol boyunca Katniss ayaklanmanın başlamak üzere olduğunu fark eder.


Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir