20 Mart 2010 12:12

Addams Ailesi 3D!

Vizyonda izlemekte olduğumuz Alis Harikalar Diyarı'ndan sonra Tim Burton'ın Addams Ailesi'ni 3D çekmek için kolları sıvadığı konuşuluyor.

Amerikan çizgi romancısı Charles Addams'ın yarattığı ''The Addams Family'' (Addams Ailesi) üzerine 60'larda yapılan birçok dizi, oyun ve çizgi filmden sonra 1991 yılında Barry Sonnenfeld yönetmenliğinde sinema uyarlaması haline de getirilmişti.Alis Harikalar Diyarı uyarlamasından sonra yeni 3D arayışlar içine giren Tim Burton'ın, Addams Ailesi'ni 3D animasyon olarak çekmeye karar verdiği söyleniyor. Yapımcısının Meladandri olacağı filmin senaristi henüz belli değil. Stop-motion denilen teknikle bir çok kült haline gelmiş animasyon filmin yaratıcısı olan Tim Burton, bu filmi de kültlerinin arasına sokacağa benzer. Burton bu film için, yapılan önceki film ya da dizilerden değil, direkt olarak orijinal çizgi romandan esinlenerek çalışacağını söyledi.Stop Motion Nedir?Kalem veya bilgisayar ortamında nesneler çizilir, çizimlerle ufak hareketler katılır. Her hareket çizildiğinde kare kare fotoğrafları çekilir ve birleştirilerek sergilenir. Eski çizgi film mantığıdır fakat Tim Burton çizgi filmden farklı olarak, Corpse Bride(Ölü Gelin) filminde çizimlerden değil kuklalardan yaratmıştır filmi. Kuklaların her bir hareketini kare kare fotoğraflayarak çekmiştir. Addams Ailesi de çizim mi kukla mı olacak, hep birlikte göreceğiz.
Yorumlar
  • çok iyi iş çıkaracakları belli, merakla haberi okudum çok güzel,sevindirici bir haber.

  • tam -tim burton- lık bir yapım onun felsefesine birebir uyan bir film harika gotik bir proje olucağına eminim ancak bence animasyon dan ziyade daha gerçekçi bir film olmalı ve kesinilikle jony deep oynamalı her tim burton ve jonny deep buluşmasında bizi hayal dünyasının rutin görselliğinden çıkarıp orjinal bir boyuta taşıyorlar.. merakla bekliyorum...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir