16 Nisan 2007 11:35

AIDS'i Hatırlamak

Usta sinemacı André Téchiné seksenlerin trajik yüzünü gösteriyor...

En son Catherine Deneuve ve Gérard Depardieu'lü Geçmişte Kalan Aşk filmiyle sinemalarımıza uğrayan usta sinemacı André Téchiné, Les Témoins (The Witnesses) adını taşıyan filmini Berlin Film Festivali'nde gösterdikten sonra dünya izleyicisiyle buluşturmaya başladı. Yönetmenin 20. uzun filmi, seksenli yıllarda olay yaratan AIDS krizini ortaya koyuyor. 1984 yılının Paris'inde hayatını yaşayan beş kişilik bir arkadaş grubu, çok ciddiye almadıkları hastalığın kendi gruplarında ortaya çıkmasıyla zor günler yaşıyor.Michel Blanc, Emmanuelle Béart ve Julie Depardieu gibi oyuncuların katkıda bulunduğu film Türkiye'de "Ans International" tarafından alındı.
Yorumlar
  • çözümün tek eşlilik olarak gören bakış beni dehşete düşürüyor. bu çağda... diye başlayan bir cümel kurmaktan özellikel kaçınıyorum ama zihin cehalet karşısında allak bullak oluyor. bu bakışın aids'in eşcinsel hastalığı sayan zihniyetten hiçbir farkı olmadığını düşünüyorum. ve son derece tutucu! korunma yöntemleri denilen bi şey var. korunmayı bilfdikten sonra kaç kişiyel ilişkiye girdiğinin hiçbir önemi yok!

  • adı üstünde "güvensiz ilişki".aids olmamanın en garanti yolu güvensiz ilişkiye girmemek.tek çare tek eşlilik...

  • arkadaşlar özellikle ülkemizde son 10 yılda aids çok fazla artış gösterdi.aids e karşı tek korunma şekli günümüzde kondom (prezervatif ) kullanmak.lütfen her güvensiz ilişkimizde bu gerçeği hatırlayalım AİDS öldürür.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir