24 Nisan 2016 08:00

Ak Yürüyenler nasıl yaratıldı?

Ak Yürüyenler'in makyaj ve yaratım sürecini ayrıntılarıyla anlatan kamera arkası görüntüleri yayında...

Geçtiğimiz yıl televizyon ekranlarında beşinci sezonunu tamamlayan fenomen dizi Game of Thrones; yani Türkçe adıyla Taht Oyunları'nın merakla beklenen yeni sezonuna kavuşmamıza bir aydan az bir süre kaldı. Geçtiğimiz sene özellikle 'Hardhome' ismini taşıyan sekizinci bölümü ile televizyon dünyasının hakkında en çok konuşulan dizilerinden biri olmayı başaran Taht Oyunları'na ait yeni bir video yayınlandı...Dizinin unutulmaz ve son derece gizemli karakterleri Ak Yürüyenler'in makyaj ve yaratım sürecini ayrıntılarıyla anlatan videoda, ayn zamanda şimdiye dek izlediğimiz pek çok bölümün kamera arkası görüntülerine de yer veriliyor…Dizinin prostetik tasarımı uzmanı Barrie Gower'u merkeze alan videoda; Ak Yürüyenler'in sadece bir tanesi için bile nasıl da titizlikle bir makyaj çalışması yürüttükleri ve bu işin ne kadar iş gücü ile enerji harcadıkları anlatılıyor.

Game of Thrones’in En Önemli Karakteri Kim? Matematiksel Bir Denklemle Çözüyoruz!

İlk sezondan beri sayıları her sezon biraz daha artan ve dizinin hikayesi gereği ekranda daha çok görünmeye başlayan Ak Yürüyenler'in makyaj çalışması sırasında lateksten yapılan suni bir deri, bu karakterleri canlandıracak olan yetenekli oyuncuların derilerinin üzerine yapıştırılıp vücütlarının neredeyse tamamı kaplanıyor.Kaplama işleminden sonra her bir oyuncu için saatler süren saç ve makyaj tasarımına geçiliyor ve Ak Yürüyenler üzerindeki son dokunuşlar yapılıyor. Son olarak dizinin çekimlerinin ardından; o aşamaya kadar tamamen plastik ve mekanik teknikler kullanılarak yaratılan karakterlere dizinin post prodüksiyon aşamasında bilgisayar efektleriyle küçük müdahaleler yapılıyor. Böylelikle Ak Yürüyenler, biz izleyiciler dizide görmüş olduğumuz son hallerini almış oluyorlar.Ak Yürüyenler, Taht Oyunları dizisinde 'Duvar' ismindeki bölgenin kuzeyinde kalan dondurucu ve çorak topraklarda varlığını sürdüren gizemli ve kadim bir topluluk olarak tasvir ediliyor. Dizinin düşman karakterleri olarak gösterilen ve öldüklerinde yeniden dirilen Ak Yürüyenler, ilk kez geçtiğimiz yıl yayınlanan beşinci sezonun sekizinci bölümü 'Hardhome' ile kendilerini şimdiye kadar hiç olmadığı ölçüde açık etmişler ve dizinin kahramanlarına kalabalık bir orduyla saldırmışlardı.Taht Oyunları dizisinin yaratıcıları David Benioff ve D.B. Weiss, dizinin altıncı ve yeni sezonuyla ilgili geçtiğimiz günlerde verdikleri bir röportaj sırasında bu sene Duvar'ın kuzeyinde neler olup bittiğini daha çok göreceğimizi belirtmiş ve bir de televizyon tarihinin gördüğü bugüne kadar ki en büyük savaş sahnesinin sözünü vermişti. Bu savaşın Duvar'ın kuzeyinde mi yoksa güneyinde mi gerçekleşeceği henüz belli olmsa da altıncı sezonda fazla sayıda Ak Yürüyen göreceğimiz ve dizinin bu karakterlerle ilgili gizem perdesinin biraz daha aralanacağı da kesin gözüküyor.

Taht Oyunları'nın altıncı sezonu 24 Nisan 2016 tarihinde yayınlanmaya başlanacak.

BURAK KAPLAN

GAME OF THRONES'UN YENİ FRAGMANI YAYINLANDI! DİKKATİMİZİ VERMEMİZ GEREKEN 7 DETAY BURADA!

Game Of Thrones'un 5. Sezondaki Ak Yürüyenler'inin Görsel Tasarımcısı Bir TürkYorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Vizyondaki Filmler

  Vizyondaki yeni filmler
  Vizyondaki eski filmler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir