4 Şubat 2011 01:00

Akbank 7. Kısa Film Festivali

Bu yıl 07-17 Mart tarihleri arasında yedincisi düzenlenecek olan Akbank Kısa Film Festivali kapsamında gerçekleştirilecek "Kısa Film Yarışması"nın ön eleme sonuçları belli oldu.

MYNET SİNEMA'YI FACEBOOK'TAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA


Festivalin yarışma ve yarışma dışı kategorilerine bu yıl toplam 313 eser başvurdu.
Kadir Has Üniversitesi Öğretim Görevlisi Melis Behlil, yönetmen Murat Şeker, yönetmen Melisa Önel’den oluşan ön eleme jüri kurulunun değerlendirmesi sonucu yarışmalı bölüme katılan eserler arasından 20 kurmaca film ve 10 belgesel olmak üzere toplam 30 kısa film "FESTİVAL KISALARI" bölümünde izleyicilerle buluşmaya hak kazandı.

Festivalin “En İyi Kurmaca Film”ini belirleyecek Kurmaca Kategorisi Jüri Kurulu; fotoğraf sanatçısı ve yönetmen Ebru Ceylan, oyuncu Lale Mansur, yönetmen Seyfi Teoman, Sabancı Üniversitesi Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Hasan Bülent Kahraman ve Akbank Sanat Müdürü Derya Bigalı'dan oluşuyor.

“En İyi Belgesel Film”i belirleyecek Belgesel Kategorisi Jüri Kurulu’nda ise; bu yıl yönetmen Pelin Esmer, yönetmen Mehmet Eryılmaz, İz Tv kurucularından yapımcı ve yönetmen Vedat Atasoy ve Akbank Sanat Müdürü Derya Bigalı yer alıyor.

Jüri kurullarının festival sürerken yapacakları değerlendirmenin ardından 17 Mart 2011 Perşembe günü Festival’in ödül töreni yapılacak ve “En İyi Kurmaca Film” 8.000 TL, “En İyi Belgesel Film” 8.000 TL ile ödüllendirilecek.

Ön Elemeyi Geçen Kurmaca Filmler
1. Küçük Bir Hakikat – Emre Akay
2. Peki – Çağlar Çetin
3. Bisqilet (Bisiklet) – İ. Serhat Karaarslan
4. Berf (Kar) – Erol Mintas
5. Bugün Yok – İsmet Kurtuluş
6. 1 Çizgi 1 Nota – Irmak Süeri
7. Ahnectha “voiceless room” – Can Eren
8. Göç – Şükrü Özçelik
9. Sivil – Levent Çetin
10. Kayıp Cennet – Münir Alper Doğan
11. Kiralık – Emre Karapınar, İsmail Onay
12. Xwin (Kan) – İ. Serhat Karaarslan
13. My Dad & Spike – Murat Kebir
14. Tayf – Ayşegül Okul
15. Teneke – Bora Yüksel
16. Namibia Şehir İken – İlker Çatak, Johannes Duncker
17. Gelecekten Anılar- Hüseyin Mert Erverdi
18. Veda – Eren Ataç
19. Dönüşü Olmayan Yolculuk – Güçlü Yaman
20. Hayali İhracat – Gizem Elçi

Ön Elemeyi Geçen Belgesel Filmler
1. Kampüsteki Haşerat – Orçin Uzun
2. Şiirim Nefesine – Selda Kaya Kapancık
3. Bağdat – Berrak Samur
4. Patina – Alican Serbest, Can Tanyeli
5. Urbanbugs – Aykut Alp Ersoy
6. Selahattin’in İstanbul’u – Ayşim Türkmen
7. Kahpe Devran – Cahit Çeçen
8. Mada – Musa Ak
9. Benim Düşüm Sinema - Ayten Akan, Evin Sevgi Baran, Yeşu Beğtaş, Ağıt Enver Demircan, Gülsüm Sağlam, Kadir Kaya
10. Simurg – Ayten Başer

"Yarışma Dışı Gösterim" bölümünde gösterilecek filmler:
1. Za-man’ın Maceraları – Eren Aybars Arpacık
2. Sessizlik Yok – Dilek Aydın
3. City Of Shadows – Kenneth Sorento
4. Dilemma – Başak Büyükçelen
5. 10, 9, 8 – Aslıhan Erguvan
6. Muz Eğrisi – Cenk Ertürk
7. Kusurlu İnsan – Mehmet Ildırar
8. Sombaluzen – Baran Çağinli
9. Albert’s Winter – Andreas Koefoe

Yorumlar
    Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

    Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

    Son Haberler

    Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

    Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

    İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

    Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir