21 Eylül 2010 00:00

Akın, en iyi yönetmen ödülüne aday

Fatih Akın, "Soul Kitchen" adlı filmiyle, 52. Lübeck Kuzey Ülkeleri Film Festivali'nde en iyi yönetmen ödülüne aday gösterildi.

Hamburg- Film ödülleri için dereceye girecek yapımcılara toplam 75 bin avroluk para ödülü verileceği ve dereceye girenler için 6 Kasım 2010 tarihinde Lübeck Tiyatro Salonu'nda ödül töreni düzenleneceği bildirildi.

"Soul Kitchen" filmi, 51. Lübeck Kuzey Ülkeleri Film Festivali'nde, en iyi senaryo kategorisinde "Kuzey Almanya Film Ödülü"ne layık görülmüştü. Akın'ın Hamburg kentinde farklı kültürleri konu alan komedi tarzındaki "Soul Kitchen" filmi, abartısız, coşkulu ve esprili olduğu gerekçesi ile 17. Uluslararası Hamburg Film Festivali'nde "Art Cinema" ödülünü ve Venedik Film Festivali'nde Jüri Özel Ödülünü kazanmıştı.

Yorumlar
  • ödülü kesnlkle hak eden bir yönetmen

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir