23 Mayıs 2006 10:03

Akiva'nın Melekleri ve Şeytanlar'ı

Sony'den ikinci filme onay

Da Vinci Şifresi beyazperdeye taşınırken Melekler ve Şeytanlar 'a da yeşil ışık yandığını duyurmuştuk. Variety'nin yazdığına göre Ron Howard'ın filmi ilk beş gününde dünya çapında 231.8 milyon dolar gişe hasılatı elde edince Sony Pictures Oscarlı senarist Akiva Goldsman'la masaya oturdu ve ikinci filmin senaryosu için de anlaştı.Melekler ve Şeytanlar ekibini Da Vinci Şifresi'nde olduğu gibi ünlü yapımcı Brian Grazer yönetecek. Geçtiğimiz sene Columbia Pictures Melekler ve Şeytanlar'ın da film hakkını satın almış ve Grazer'a filmin ne zaman beyazperdeye taşınacağına dair sorular yöneltilmişti.Temkinli olmayı tercih eden yapımcı ise ''Bir kerede bir film çekeriz'' diyerek stüdyosunu garanti altına almayı tercih etmiş ve gözümüzü Da Vinci'nin gişe başarısına dikmemiz gerektiğini hissettirmişti.İlk üç kitabı Dijital Kale, İhanet Noktası, Melekler ve Şeytanlar dünya çapında 22.000 baskı yapan ancak Da Vinci ile 60 milyon gibi rekor bir satış rakamına ulaşınca tüm kitapları yeniden basılan Dan Brown'ın adını beyazperdede de duymaya devam edeceğiz.Ron Howard ve Tom Hanks'in Melekler ve Şeytanlar'da yeniden karşımıza çıkıp çıkmayacaklarını henüz bilmediğimizi de anımsatalım.
Yorumlar
  • eet ya daha fazla beklemek istemiorum bi an önce çeksinler falan yanee ama tom hanks var dimi yine o yoksa olmaz.................walla kitabı öle bi okudumki filmi izlerken kişileri gördüğümde rahatlıkla tanıyabilirim hadi Ron Harward beklioruz..........................

  • Çok güzel bir haber.Melekler ve Şeytanlar Da Vinci'ye göre çok daha hareketli ve çok daha enteresan bir konuya sahip; bu yüzden bence Da Vinci'yi geçecektir.

  • kesinlikle harika bir haber filmlerde türkiye de kitapların çıkışı gibi tersten geliyor :) daha önce olan olaylar daha sonraya kalıyor neyse yinede bu harika kitabı film olarak sinemalarda izlemek çok hoş olucak. ama asıl merak ettiğim vatikan bu sefer ne yapacak. muhtemelen sinirden çıldıracaklardır ve kitapta adı geçen hiç bir yeri çekimler için açmayacaklardır buda dev platolarda dev setler anlamına geliyor. umarım vatikan ağırbaşlı davranıp gerçek mekanları açar çünkü hiç birşey hakikisinin yerini tutamaz :) ayrıca umarım robert için tom hanksten biraz daha uygun bir aktör bulunur. tom hanks te iyi bir performans sergilemiş ama kitapta anlatılan robert la hiç alakası olmayan bir tip. neyse bekleyeylim ve görelim.

  • mükemmel duyunca çok sevindim aslında ilk olarak melekler şeytanların çekilmesi gerekirdi ama olsun böylede olur fakat nasıl geçer bu kadar zaman da vinciyi 2 sene bekledik bunuda en erken 2007 sonu 2008 başı izleyebiliriz.

  • da vinci ye bayıldım, ikincisini de merakla ve daha bi arzuyla bekliyorum. çünkü bence Melekler ve Şeytanlar daha güzel

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir