29 Eylül 2006 12:16

Aklım Doktorlara Emanet

Half Nelson'ın başarılı yönetmeni gençleri dinliyor...

Kısa filmci Ryan Fleck, Half Nelson ile büyük bir beğeni topladı. Film, sadece yönetmeninin değil, yetenekli oyuncusu Ryan Gosling'in de dikkat çekmesini sağladı. Fleck, şimdilerde ilginç bir gençlik romanını beyazperdeye uyarlamakla meşgul. It's Kind of a Funny Story, gençliğin içinde bulunduğu karamsar ruh halini ortaya koymak niyetinde.Film, okul yaşamı başarısız giden bir gencin intihar girişimin ardından akıl hastanesine gitmesini anlatıyor. MTV'nin yapımcılığını üstleneceği film, göründüğü kadar da karamsar olmayacak. Uyarlandığı kitabın gençleri hayata farklı bir şekilde bakmaya davet ettiği biliniyor. Half Nelson ise uyuşturucu bağımlısı bir öğretmen ile uyuşturucu satıcısı olma yolunda ilerleyen bir kız öğrencisi arasındaki sevgi-nefret ilişkisini anlatıyor. Amerikan liberallerinin içinde bulunduğu ruh halini ortaya koyan film, çaresizlik ve uyuşturucu pazarı arasında da genellikle görmezden gelinen bağları ortaya koyuyor...Fleck gerçekçi sinema anlayışıyla adından çok söz ettirecek gibi gözüküyor.
Yorumlar
  • half nelson ı aldım.1-2 dakika izledim,bence güzel bir filme benziyor.:)

  • umarım böyle evrensel bir konunun hakkını verir.

  • Seçtiği konulardaki cesaretini takdir etmekle beraber,adı geçen filmleri ülkemizde de görebilmeyi isterdim,özellikle bizim gençliğimizin de aynı sorunlarla karşı karşıya olduğu böyle bir dönemde bu yerinde bir hareket olacaktır.Saygılar.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir