19 Ocak 2007 11:35

Al Dali!

Al Pacino, Salvador Dali'yi canlandıracak...

Dali & I: The Surreal Story isimli dikkat çekici projeden daha önce size bahsetmiştik. Andrew Niccol'un yöneteceği projede ünlü resam Salvador Dali'yi Al Pacino canlandıracak. Niccol ve Pacino, Simone projesinden sonra bir kez daha buluşuyor.Salvador Dali ve Al Pacino buluşması ise hem filmin öncesinde hem de sonrasında çok konuşulacak ve zaman içinde efsaneleşecek gibi gözüküyor. Şüphesiz, 2007'nin ilk büyük haberiyle karşı karşıyayız!
Yorumlar
  • Her sabah uyandığımda, müthiş bir zevk duyarım; Salvador Dali olmanın zevki. Ve kendime büyük bir sevinçle sorarım: "Bu Salvador Dali, bugün hangi harika işleri başaracak?" (Salvador Felipe Jacinto Dalí)Dali:11 Mayıs 1904'te Katalony'da Figueras isimli küçük bir kasabada dünyaya geldi. Dali'ye daha önceden ölen ağabeyinin ismi verildi. Dali, Figueras ta özel sanat dersleri aldı. Daha sonra eğitimine Escuela Espescial de Pintura da devam etti. Sonra okuldan kovuldu. Bir daha da geri alınmadı. Böylece eğitim hayatı sona ermiş oldu.Dali'nin yaşamındaki en önemli kişi Fransız şair Paul Eluard ile evli olan Rus göçmeni Dlena Diakonova'ydı. Kocasının ölümünden sonra Diakonova, Dali ile evlendi. Eşinin de desteğiyle Paris'te dikkat çekmeye başlayan bir ressam haline geldi. Andre Breton'un yardımıyla sürrealist (gerçeküstücülük) akıma katıldı. Ancak birkaç yıl sonra ayrıldı. Dali çılgın olağanüstücülük diye tanımlayabileceğimiz bir düşünceyi savundu. 1980 yılında Newyork'ta iken eşiyle beraber aylarca devam eden zatürreden dolayı çok acı çektiler. Sonra İspanya'ya döndüler. Yanlış tedavi sonucunda Dali yaşamının geri kalan yıllarında ellerini tam kontrol edemez halde yaşadı. Eşinin ölümünden sonra Pubol'daki villasına yerleşti. Bir yangında ciddi şekilde yanıklar aldı. Hastaneye getirildikten sonra yemek yemesi nerede ise durdu, yoğun tedaviye rağmen sağlığı kötüye gitti. 1989 da Figueras'ta öldü. Al Pacino işte böyle birini canlandırmaya çalışacak.Başarılı da olacağını düşünüyorum.

  • Tadından yenmez yemekler gibi filmler vardır. Bu da onlara ek olur ve Al Pacino'nun eski filmlerindeki tadını verir. Bekliyoruz...

  • bu rol için biçilmiş kaftan al pacino'dur. usta son zamanlarda yeniden ön plana çıkm aya başlıyor!!!

  • al pacino ve onun tarzı oyuncular bu sıradışı büyük sanatçıyı beyazperdede ustalıkla hayata geçirebilirler.

  • hem proje orjinal, hem oyuncular mükemmel daha ne...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir