11 Mart 2010 12:45

Alacakaranlık Efsanesi: Yeni Ay

Efsane olma yolunda ilerliyor...

Amerika'da geceyarısı seansı ve ilk gün gişe rekorlarını kıran 'Twilight' serisinin 2. filmi Alacakaranlık Efsanesi: Yeni Ay (The Twilight Saga: New Moon), aynı zamanda tüm zamanların 3. en iyi hafta sonu açılışını yapan filmi.Perşembeyi cumaya bağlayan gece 00.01'de gösterime giren film, ilk seansında 26.3 milyon dolar, ilk gününde 70 milyon dolar, ilk 3 günde ise yaklaşık 141 milyon dolar hasılata ulaştı. 158 milyon dolarla en iyi hafta sonu açılış hasılatı elde eden film Kara Şövalye'yi (The Dark Knight) 151 milyon dolarla Örümcek Adam 3 (Spider Man 3) takip ediyor. Yeni Ay'ın dünya genelindeki 3 günlük hasılatı ise 259 milyon dolar. FİLMİN KÜNYESİ VE FRAGMANI İÇİN TIKLAYIN!
Yorumlar
  • kitapları okuyup,edebiyat şöleni yaşamış biri olarak ilk filmi 2. filme göre daha içi dolu bulduğumu itiraf etmeliyim.Karakterler Alacakaranlıkta sizi filmin atmosferine çekiyordu ancak new moon...duygusal boşuğu anlatalım diye filmin içini de boşaltmışlar gibi hissettim.Görsel olarak doyurduğu halde,konu ve karakter bazında beklenenin çok altında...

  • Lütfen efsane katagorisine erişebilmiş filmlere hakaret etmeyelim..

  • Şu film nasıl bu kadar hasılat yapıyor hiç anlamıyorum. Ben bir hata yaptım arkadaşlarımın yoğun baskısıyla izledim. Film oyunculukdan tutun senaryosuna, kurgusana her şeyi ile vasatı aşamamış bir film. Sinema sanki kızlar hamamı gibiydi heryerde liseli genç kız doluydu. Zaten filmin gösterime girmeden önceki hedef kitleside buydu. Eğer içinde aşkın ve tutkunun ağırlıkta olduğu vampir temalı film izlemek istiyorum aynı zamanda yakışıklı erkekde olsun filmde (genç kızlar için söylüyorum) diyorsanız, bu filmden her yönüyle fersah fersah önde olan "Interview with the Vampire" i izleyin. Hiçdeğilse kaliteli film izlersiniz.

  • Ergen hislerine dokunan 2 saatlik saçmalık.

  • bence gerek hikayesinden, oyuncularından..gerekse hayran kitlesinden dolayı başyapıt olamaz bence...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir