25 Eylül 2009 10:12

Alışveriş Manzaraları!

Bir Alışverişkoliğin İtirafları sinemalarda. O halde, alışveriş merkezlerini konu edinen filmleri hatırlayalım!

Bir Alışverişkoliğin İtirafları; "Rebecca Bloomwood, New York'lu neşeli bir kızdır. En iyi yaptığı şeyse; alışveriştir" cümlesiyle başlayan bir özete sahip. Alışveriş ve tüketim bağımlılığı son yıllarda beyazperdenin daha fazla ilgisini çekmeye başladı. Çünkü tüketim tutkusunu yaşam biçimi olarak algılayanlara kentlerde daha fazla rastlanıyor. Şüphesiz kentler ekonomik kriz sonrası iyice dibe vuran kalabalıkların artmasına rağmen, neredeyse her ay büyük bir alışveriş merkezinin daha kapılarını açıyor. En azından İstanbul'da durum böyle. Küçük bir grup onlarca torbayla buralardan ayrılırken, çoğunluk için bu alışveriş merkezleri daha çok zaman geçirmek için ideal. Beyazperdenin alışveriş merkezli filmlerinden bazılarını hatırlayalım dedik. Alışveriş tutkusu veya alışveriş merkezinde geçiyor olmaları ortak noktaları. Eksikleri "yorum" bölümüne eklemeyi unutmayın!Chopping Mall (1986): Bir grup keyif düşkünü genç geceyi dev bir alışveriş merkezinde geçirmeye karar verirler. Fakat mekanın yardımcı robotları çıldırınca gençleri teker teker avlamaya başlar. Filmde alışveriş merkezi savaş alanına dönüşür. İşin ilginç yanı bu savaş insanlar ve robotlar arasındadır.Alışveriş Manzaraları (1991): Bette Midler ve Woody Allen alışverişteler ve birbirlerine gizli bir ilişkileri olduğunu itiraf ediyorlar. Keyifli çift alışveriş yaparken yavaş yavaş ilşkilerini harcamaya başlıyor.Ölülerin Şafağı (1978): Belki de Romero'nun en iyi filmi. Zombilerden kaçan bir grup insan bir alışveriş merkezine sığınıyor. Fakat zamanla burası hem insanların hem de ölülerin hırsla doluştuğu yer oluyor.Fear X (2003): Az bilinen bu ilginç film, karısı çalıştığı mekanın park yerinde öldürülen bir alışveriş merkezi güvenlikçisinin gizemli hikayesini anlatıyor.The Shopaholics (2006): Johnny To'nun uzakdoğu filmi, tüketim çılgınlığını romantik komedi türünde ele alıyor. Tüketim aşkının yerini gerçek bir aşk almaya başlıyor.Mallrats (1995): Kevin Smith, büyük merkezlerin boşgezenlerini en iyi anlatan yönetmen. Buna hiç şüpheniz olmasın!Fırtına (2008): Kazım Öz'ün politik gençleri filmin bir sahnesinde alışveriş merkezine girer ve ufak tefek hırsızlıklar yaparlar ama bunun politik anlamı çok daha büyüktür. Sinemamız açısından ilginç bir detay.Beyazperde
Yorumlar
 • Alışveriş rahatlatıyor kim ne derse desin :)

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

 • Bird Box’tan ikinci fragman geldi Bird Box’tan ikinci fragman geldi

  Oscar ödüllü Sandra Bullock’un başrolünü üstlendiği, Netflix yapımı Bird Box’tan ikinci fragman geldi.

 • Rocky Balboa’yla efsane yükseliyor Rocky Balboa’yla efsane yükseliyor

  Michael B. Jordan, üç kez Oscar adayı Sylvester Stallone ve Tessa Thompson’ın ilk filmdeki rollerine geri döndüğü, Adonis Creed’in hikayesinin bu yeni bölümünde, genç boksörün yeni kavuştuğu şöhret, aile, babasının mirası ve şampiyon olmak için sürekli mücadelesi söz konusuyken, ringde ve ring dışındaki hayatı anlatılıyor.

 • ‘Araf 2’ için geri sayım başladı ‘Araf 2’ için geri sayım başladı

  2006 yılında vizyona giren Biray Dalkıran’ın yazıp yönettiği korku gerilim filmi “Araf”; 12 yıl aradan sonra geri dönüyor.

 • Filmlerdeki çekim hataları Filmlerdeki çekim hataları

  Milyonlarca dolar harcanan Hollywood yapımlarındaki hatalı sahneler, dikkali izleyicilerin gözünden kaçmadı!

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir