6 Ağustos 2010 00:00

Alkışlar bu kez Halit Akçatepe için

'Mavi Boncuk', 'Köyden İndim Şehire', 'Süt Kardeşler', Hababam Sınfı', 'Canım Kardeşim' gibi birçok önemli filmde oyanayan usta oyuncu Halit Akçatepe, 'Ustalara Saygı'nın konuğu.

Beşiktaş Belediyesi tarafından düzenlenen 'Ustalara Saygı' toplantıları, Halit Akçatepe için gerçekleştirilecek gece ile sürüyor.

Tiyatrocu bir ailenin çocuğu olan, dolayısıyla kamerayla ve sahneyle çok erken tanışan Halit Akçatepe, bir ömrü tiyatro salonlarında ve setlerde geçirmiş bir usta.

“Mavi Boncuk”, “Köyden İndim Şehire”, “Tatlı Dillim”, “Gülen Gözler”, “Şaban Oğlu Şaban”, “Süt Kardeşler”, “Canım Kardeşim” gibi onlarca Yeşilçam klasiğinde rol alan Halit Akçatepe’nin en unutulmaz kompozisyonlarından biri hiç kuşkusuz “Hababam Sınıfı” serisinin kilit karakterlerinden “Güdük Necmi” oldu.

Yıllar sonra çekilen yeni “Hababam Sınıfı” serisinde de aynı karakterin orta yaşlılığını canlandıran Halit Akçatepe, şu sıralar televizyonun en sevilen komedi dizilerinden biri olan “Geniş Aile”de de ailenin dedesi Nadir’i canlandırarak ustalığını konuşturuyor.

“Hababam Sınıfı” serisinin yazarı Rıfat Ilgaz’ın oğlu yayıncı Aydın Ilgaz’ın, oyuncu dostları Ayşen Gruda; Erol Keskin ile Tuncay Özinel’in ve eczane sahibi arkadaşı Kazım Aykanat’ın ustayla ilgili anılarını, duygu-düşüncelerini paylaşacakları etkinlikte, “Geniş Aile”si de Halit Akçatepe’yi yalnız bırakmıyor. Sevilen dizinin oyuncularından Bihter Dinçel, Fırat Tanış, Mine Teber, Tanju Tuncel ve sürpriz isimlerle yönetmen Ömer Uğur, “Ustalara Saygı” toplatısının konukları arasında yer alıyor.

Yaz aylarında 'Park Buluşmaları' kapsamında açıkhavaya çıkan toplantıların 9 Ağustos Pazartesi akşamındaki konuğu 'Hababam Sınıfı'nın unutulmaz 'Güdük Necmi'si oluyor. Faruk Şüyün’ün hazırladığı etkinlik, Arnavutköy Satış Meydanı’nda saat 21.00’de başlayacak.

'Ustalara Saygı' toplantıları yaz dönemi etkinlikleri, 11 Ağustos’ta Yılmaz Atadeniz için Abbasağa Parkı’nda düzenlenecek geceyle devam edecek.

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir