10 Mart 2012 01:00

'Allah'ın Kılıcı' film oluyor

Halid Bin Velid’in yaşam öyküsünün anlatılacağı “Allah’ın Kılıcı Halid Bin Velid” 2013 sinema sezonuna damgasını vurmaya hazırlanıyor.

İslam tarihinin en büyük savaşçılarından Halid Bin Velid ve askerlerinin hayat hikayesini anlatan ''Allah'ın Kılıcı Halid Bin Velid'' filmi 2013'te gösterime girecek.

Fida Film'den yapılan açıklamada, filmin, İslam tarihinin en önemli olay ve savaşlarını tüm ihtişamıyla sinema izleyicileriyle buluşturacağı belirtildi.

Uhud Savaşı'nda, Kureyş ordusunun emrinde savaşan Halid Bin Velid'in, hicretin 8. yılında Müslüman olduğu ve bu tarihten sonra kılıcını Hz. Muhammed'in hizmetine sunduğu aktarıldı.

Halid Bin Velid'in, Hz. Muhammed tarafından ''Allah'ın Kılıcı'' (Seyfullah) unvanıyla taltif edilmesinin Mute Savaşı'nda olduğu, Mekke'nin fethine de katılarak ''Mekke Fatihi'' unvanını alan Halid bin Velid'in, hayatı boyunca savaş kaybetmeyen tarihteki en büyük komutanlardan biri olduğu kaydedildi.

Yapımcılığını Fida Film'in üstlendiği filmin, 2013 yılında yurt içinde ve başta İslam coğrafyası olmak üzere yurt dışında 500'ün üzerinde kopya ile sinemaseverlerle buluşacağı bildirildi.

Yorumlar
  • fetih 1453 1 100 yıl oncesine kadar bile bayanlar carsaf ile dolasıyordu filmde butun kadınlar dekolteli 2 fatihin istanbulu fetih yasları 20 li yasları filmde adam 45 yasında 3 savas sahneleri guzel fakat çalıntı cennetin krallgını bilen arkadaslar ordan alınma oldugunu bilirler 4 kadim dostu AKSEMSEDDİN HZ kardes gibi buyuduler savasta hep yanındaydılar biraz tarihi dogru bilenler bile boyle bir yalnısı gorurler filmde AKSEMSEDDİN HZ film sonlarında ortaya cıkıyor ALLAHIN KILICI adlı bu filmde insaallah kendi kafalarından sahneler uretmezler dogru anlamak için dogru soylemek gerek

  • isim atfetmek farklı onu gerçek yere koymak farklı kadafininde oğularından birininde adını seyfullah koymuştu kadafi o damı allahın kılıncı oluyor evet belkid hz.muhammed (s.s) ismini o şekilde atıf etmiş olur yezid te sonradan müsluman olsaydı acaba hangi makamı layık görürdünüz acaba

  • ALLAHIN BİR KILINCI VAR O DA ZÜLFİKAR

  • Bize ne arapların komutanlarından bize ne.. Tairhte çok daha dğerli Trük oğlu Türk komutanlar varken bırakıp arap komutanlarıda araplar çeksin. Bana Alparslan'ı bana Kürşad'ı bana Oğuz Kağan'ı, Mustafa Kemal'i ve savaşlarını film yap..

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir