20 Şubat 2012 01:00

'Altın Ayı' 'Sezar Ölmeli'ye

Berlin Film Festivali'nde Altın Ayı ödülünü yönetmenliğini Paolo ve Vittorio Taviani kardeşlerin yaptığı Sezar Ölmeli filmi aldı.

62. Berlin Film Festivali'nde "Altın Ayı" ödülünü, yönetmenliğini rejisör kardeşler Paolo ve Vittorio Taviani'nin yaptığı ''Cesare deve morire'' (Sezar Ölmeli) adlı film kazandı.

Jüriden yapılan açıklamada, ''Sezar ölmeli'' filminin en iyi film seçildiği belirtildi. Böylece 8. kez bir İtalyan filmi ''Altın Ayı'' ödülünü almış oldu.

En iyi kadın oyuncu dalında ''Gümüş Ayı" ödülü Kongolu oyuncu Rachel Mwanza'ya verildi. Mwanza, Kanadalı rejisör Kim Nguyen'in "Rebelle" (Militan) adlı filmindeki rolüyle ödülün sahibi oldu.

En iyi erkek oyuncu dalında ise ''Gümüş Ayı'' ödülü, Nikolaj Arcel'in ''Kraliçe ve doktoru'' adlı filmindeki Danimarka Kralı 7. Christian'ı canlandırdığı rolüyle Danimarkalı oyuncu Boe Folsgaard'a verildi.

En iyi film dalında ''Sadece Rüzgar'' (Csak a szel) adlı Macar filmi ''Gümüş Ayı'' ödülüne layık görüldü. Bir Macar köyünde yaşayan çingenelere yönelik bir cinayet serisinin konu edildiği filmin yönetmeni Bence Fliegauf da Jüri Büyük Ödülünü aldı.

Alman kameraman Lutz Reitemeier de ''Beyaz Geyiğin Ülkesi'' (Bai Lu Yuan) adlı Çin filmindeki sanatsal çalışmasından dolayı ''Gümüş Ayı'' ödülüne layık görüldü.

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir