28 Mart 2013 01:00

Altın Bamya "Dağ"ın oldu

8 film toplam 7 dalda Altın Bamya Ödülü sahibi oldu.

2012 yılında vizyona giren yerli sinema filmleri arasından 8 film toplam 7 dalda Altın Bamya Ödülü sahibi oldu.

Erkek Karakter, Kadın Karakter, Senaryo, Film, İzleyici, Jüri Özel Tek Taşlı Bamya ve Bamya Kurusu dallarındaki 5. Altın Bamya Ödülleri sahipleri şöyle: Erkek Karakter Ödülü: Dağ (Oğuz, Bekir); Kadın Karakter Ödülü: Zenne (Kezban); Senaryo Ödülü: Dağ; Film Ödülü: Dağ; İzleyici Bamyası Ödülü: Yeraltı; Jüri Özel Tek Taşlı Bamya Ödülleri: N’apcaz Şimdi?, Seninki Kaç Para, Süpertürk, Oğlum Bak Git; Jüri Özel Bamya Kurusu: Çakallarla Dans 2: Hastasıyız Dede.

Karakterler, senaryolar ve filmler, “kadınlarla ilgili yanlış mitlerin, algıların, cinsiyetçi bakışın sinemada yeniden üretilip temsil edilmesi ve bu ayrımcılığın kanıksanır kılınması ile kadınlara dair alanların daraltılmasına dair erkek egemen bakışın ağırlığı açısından” ön jüri tarafından değerlendirildikten sonra, geniş jürinin oylamasına açılmıştı.

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Vizyondaki Filmler

  Vizyondaki yeni filmler
  Vizyondaki eski filmler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir