20 Kasım 2006 13:33

Altın Kaz Takva Dedi!

Uluslararası Altın Kaz Film Yarışması'nın sonuçları...

Özer Kızıltan'ın yönettiği, Önder Çakar'ın yazdığı Toronto ve Antalya ödüllü Takva, 12. Avrupa Filmleri Festivali - Gezici Festival'in Kars Belediyesi'nin katkılarıyla düzenlediği Uluslararası Altın Kaz Film Yarışması'nın büyük ödülünü aldı!Tuncel Kurtiz, Joel Farges, Wilhelm Faber, Jan Pehrson ve Branko Petrovski'den oluşan jüri, yarışan dokuz film içindeki tek Türk filmi olan Takva'yı "Altın Kaz Ödülü"ne değer gördü. "Gümüş Kaz Ödülü"nü Sabun Köpüğü (A Soap) alırken, Sergej Stanojkovski'nin Temas adlı filmini de dikkate değer bularak "Mansiyon Ödülü" aldı.
Yorumlar
  • Takva'nın Muharrem gibilerin dünyasına belirli önyargılarla yaklaşanlara' hah işte bak doğruymuş' dedirten bir yanı var. Bu yola girip bozulanlar olabileceği gibi gerçek bir muhabbet taşıyıp feyz alanlar da az değildir. İlgili ilgisiz irtica rüzgarı estirenler bu filmi beğenir de ödül de verir. Ayrıca bir zikir sahnesinin hemen ardından sevişme sahnesi de neyin nesidir? Anlamak mümkün değil. Ne zikre ne de kendilerine saygısı var bu insanların!...

  • film hakkındaki eleştiriler olumlu.bize beklemek düşüyor.

  • filmi sabırsızlıkla bekliyorum..

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir