13 Haziran 2012 00:00

Altın Koza jürisi belirlendi

17-23 Eylül tarihleri arasında 19’uncusu düzenlenecek Uluslararası Altın Koza Film Festivali’nin Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması jüri üyeleri belirlendi.

Adana Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, yaptığı yazılı açıklamada, ünlü yönetmen Ferzan Özpetek’in başkanlığını yürüteceği jüride 7 üyeden 6’sının belirlendiğini, her yıl olduğu gibi, bu yılda kendi dallarında önemli isimlerin görev yapacağını belirtti.

Zihni Aldırmaz açıklamada şu bilgilere yer verdi:

"Türk sinemasına uluslararası alanda bir çok ödül kazandıran yapımcı Zeynep Özbatur Atakan, son dönem sinemamızın en başarılı kadın oyuncularından Nurgül Yeşilçay, Anadolu’nun unutulmaya yüz tutan müzikleri üzerinde yaptığı arşiv çalışmalarıyla yurtdışında da büyük beğeni kazanan müzik yapımcısı Hasan Saltık, çalışmalarını sinema, medya, popüler kültür, kadın araştırmaları ve siyasal iletişim anlarında yoğunlaştıran Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Hülya Uğur Tanrıöver, yine son dönem sinemamızda yaptığı çalışmalarla dikkat çeken görüntü yönetmeni Eyüp Boz jürimizde değerlendirmeler yapacak"

Aldırmaz, jüri için son ismi belirleme çalışmalarının da titizlikle devam ettiğini sözlerine ekledi. Öte yandan, son başvuru tarihi 27 Temmuz 2012 olan yarışma yönetmeliğine www.altinkozafestivali.org.tr adresinden ulaşılabileceği belirtildi.

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir