23 Mayıs 2011 00:00

Altın Koza Ödülleri artırıldı

Adana Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, bu yıl 17-25 Eylül 2011 tarihleri arasında düzenlenecek olan 18. Uluslararası Altın Koza Film Festivali'nde 936 bin TL ödül dağıtılacağını söyledi.

Festival kapsamında Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması, Akdeniz Ülkeleri Kısa Film Yarışması ve Ulusal Öğrenci Filmleri Yarışması'nın düzenleneceğini ifade eden Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, ayrıca yine dünya sineması seçkisi, özel gösterim bölümleri, belgesel gösterimleri, söyleşiler, atölye çalışmaları ve sergilerin de sinemaseverlerle buluşacağını kaydetti. Aldırmaz, "Yarışmalar kapsamında dağıtılacak ödül miktarları artırılırken, parasal ödüller tüm kategorileri kapsayacak biçimde yeniden düzenlendi.Geçtiğimiz yıl 250 bin lira olan En İyi Filme, bu yıl 350 bin TL ödül verilecek olan Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması'nda, En İyi Oyuncu dalları ile En İyi Sanat Yönetmeni ve En İyi Kurgu dallarında da akçeli ödüller verilecek. Akdeniz Ülkeleri Kısa Film Yarışması ve Ulusal Öğrenci Filmleri Yarışması kapsamında En İyi Belgesel, En İyi Canlandırma, En İyi Deneysel ve En İyi Kurmaca kategorilerine verilecek olan ödüllerin miktarları da artırıldı. Geçen yıl toplam 520 bin lira para ödülü verilirken, Türk sinemasına destek olmak için bu yıl bu rakam 936 bin liraya yükseltildi" dedi.


Öte yandan, 18. Uluslararası Altın Koza Film Festivali kapsamında gerçekleştirilecek 'Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması', 'Akdeniz Ülkeleri Kısa Film Yarışması' ve 'Ulusal Öğrenci Filmleri Yarışması'nın yönetmelikleri de açıklandı. Yarışma yönetmeliklerine ve başvuru formlarına 'altinkozafestivali.org.tr' adresinden ulaşılabileceği kaydedildi.

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir